El cost real de la vida al camí

Al paradís comercial per “van living”

Sobre Schmidt

El meu marit, filla de 19 mesos i jo viscem a la carretera des de fa més de 100 dies en un Toyota Warrior Winnebago Camper de 1990 que només és 12 anys més jove que jo, i gairebé 40 anys. No teníem ni idea de perseguir el una gran aventura de "van living" significava que descobriria el costós de la vida barata, tant en els nostres comptes bancaris com en els nostres psicats.

Abans de mudar-nos de casa nostra a Kauai a Hawaii, el meu marit era propietari de la seva petita escola Waldorf i jo cuidà la nostra filla a temps complet, de vegades assumint projectes d’escriptura autònoma. Vam poder viure en una casa expansiva i històrica, comprar aliments ecològics i, generalment, permetre’ns un dels llocs més cars del món, perquè vam complementar els ingressos del meu marit amb tenir amigues de casa o llogar les habitacions a AirBnB.

Quan vam començar a fer que la gent sabés que ens movem, em van respondre: "Per què fas això?" Els nostres amics van admirar i van recolzar la nostra decisió, però també van semblar una mica desconcertats per la nostra decisió de sortir del paradís.

"Volem vincular-nos en família", va respondre el meu marit.

No els va dir que estava tenint febre insular i que necessitava més estimulació mental, per la qual cosa aquest viatge seria una oportunitat per a nosaltres anar a les vacances d’estiu junts, i després ens va permetre canviar de rol per convertir-me en el que recolzaria. la nostra família, mentre es convertia en el pare de casa. Tampoc va dir que el nostre matrimoni necessitava una atenció cabdal, ja que havíem estat afectats des que vam ser pares. Ens feia il·lusió explorar Amèrica d’una manera totalment nova, sobretot perquè seria la primera vegada que la nostra petita `ohana (família) estaria junts, només els tres. Quina millor manera de portar-ho tot a un clímax de claredat que de fer fora la nostra existència en un espai reduït dins d’ambients en constant canvi?

"Com s'ho permetran?" sovint era la següent pregunta.

"Ens estalviarem dels estalvis", els va dir. "Estem bé entrar amb un petit deute si ho hem de fer. Sabem que som persones ocupables i que podem tornar a trobar bones feines ”.

En una venda de garatge de tres dies, vam vendre pràcticament tot el que teníem, inclosos dos cotxes i tots els nostres mobles. Les úniques coses que guardàvem eren les coses essencials (sobretot les coses per a nadons) i s’adaptaven a un espai de 24 ’. Els beneficis van començar el finançament de la nostra aventura.

Per menys de 500 dòlars, vam comprar dos bitllets d'anada i tornada a Califòrnia (la nostra filla es va asseure a les voltes). El personal simpàtic Alaska Airlines va tenir llàstima que jo estigués a les muletes, només havia de fer-me una cirurgia al peu per reparar un tendó separat una setmana abans de marxar, i les seves simpaties van estalviar més de cent dòlars en excés de taxes d'equipatge.

Un cop vam arribar a San Diego, vam llogar un cotxe per 150 dòlars la setmana i ens vam quedar amb un amic per esbrinar els propers passos. M'agrada tenir un pla, així que de seguida em poso a buscar el nostre equipament. Dos dies de Craigslist buscant més endavant i la vam trobar: un Toyota Warrior Winnebago de 1990 per 10.500 dòlars.

El meu amic em va conduir una hora cap a l'interior per comprovar la furgoneta. El meu marit es va quedar a tornar a posar la nostra filla al llit. Vaig ser la primera persona que es va mostrar a la nostra cita acordada, atès que la cita anterior havia desaparegut. Quan vaig acabar de controlar la plataforma, una altra parella tenia diners en mà disposats a comprar. Resulta que aquestes plataformes, encara que eren més antigues, eren col·leccionables.

Vaig deixar un dipòsit que incloïa el préstec en efectiu del meu amic, perquè els nostres diners estaven lligats en un compte bancari hawaià. Després vaig tornar dos dies més tard amb el meu marit i la meva filla, quantitat íntegra, a punt per signar els papers. El meu marit i jo vam anomenar el nostre camper Summer, un cop d’ull a la pel·lícula L’estiu sense fi i a la idea que podríem descobrir el nostre propi camí cap al feliç.

Tot i que vam negociar lleugerament el preu, també vam acabar aportant gairebé 2000 dòlars d’actualitzacions i reparacions. Només era l’inici del nostre viatge i semblava que havíem esgotat una gran part dels nostres estalvis líquids, així que ens vam plantejar estar pendents de com continuàvem gastant.

Després vam partir.

Les nostres esperances eren altes. Les fotos que vam veure a Instagram de les parelles que vivien a la carretera mostraven imatges idíl·liques que volíem imprimir a la nostra ment i a la de la nostra jove filla. Hem pensat que aquestes experiències no tindrien preu.

Vam llegir sobre “boondocking”, en què un troba clandestinament un lloc per aparcar durant la nit per qualsevol motiu: els campaments estan plens, estàs cansat i simplement necessites un lloc per xocar, busques estalviar diners, però acabem fent això amb menys freqüència del que ens pensàvem. Les nits caloroses significaven que volíem estar connectats a l’electricitat per mantenir la nostra filla fresca. I, tan emocionant com pensàvem que es tractaria de carreteres posteriors per fer senderisme, vam oblidar un petit detall: el meu cos encara es curava. Encara estàvem aprenent la nostra plataforma, per la qual cosa no sabíem quina capacitat tenia per a l'aventura real.

Aviat també vam descobrir que RV'ing és un passatemps nacional i fins i tot internacional. L'estiu va ser sensible en els autocars a les carreteres, ocupant tots els punts buits disponibles, sovint amb reserves reservades amb mesos d'antelació. Sovint havíem de baixar de 35 a 85 dòlars la nit, fins i tot quan ens sentíem com si estiguéssim en locals que semblaven més campaments de refugiats que parcs estatals.

Però cada vegada que bombàvem gas, ens sentíem agraïts per aquesta llar sobre rodes. Ens va portar a visitar amics i familiars. Ens va portar a llacs serens i a les postes de sol radiants. Va aportar oportunitats al meu marit i a mi per esbrinar com funcionar tant en família com en parella.

Es va fer vital tenir una rutina i un sistema. En espais habitables tan petits, necessitàvem saber qui tindria cura de què. Quan s'apropaven les tardes, esbrinàvem qui faria el sopar i qui vigilaria el nadó, qui ordenaria els plats i muntaria el seu bressol improvisat, mentre que l'altra la duia a la dutxa ràpida. I vam saber que les nostres indulgències més grans, a part dels costos d’acampada, provenien de la quantitat que invertíem en els aliments que vam menjar.

Com que la nostra filla tan desagradable era més fàcil menjar si cuinàvem i dinàvem a la nostra taula de pícnic, vam evitar gastar diners als restaurants. Però el meu marit solia tenir un restaurant de menjar ràpid orgànic, de manera que ens havíem acostumat a menjar bé. Normalment gastem 150 dòlars en viatges de compres als mercats ecològics de 2 a 3 vegades per setmana

Sense cap oportunitat d’estar lluny els uns dels altres, el nostre matrimoni també va arribar a un punt crític. "Necessito un descans de tu", el meu marit em va dir en un moment i estic d'acord que necessitava el mateix. Vaig portar a la nostra filla a visitar una amiga durant la setmana, mentre ell prenia el nostre equip i vivia com un solter.

No em preocupava el que passava aleshores i no em va preguntar què estava pagant. Vam experimentar com seria una separació. Quan vam tornar junts, érem sincers.

"No sé si som les persones més compatibles entre nosaltres", va dir. De nou, vaig estar d’acord. “Però crec que ho tindrem en compte a temps”.

Va ser en aquesta època que també ens vam adonar que necessitàvem una pausa. Haureu d’esbrinar-vos constantment on passareu la nit, com anivellar el vostre equip i quina agenda de l’agenda del dia següent pot ser tributària.

"El meu amic té un motel a Idaho on hi podem estar una estona", em va dir el meu marit. "S'ha reduït una estona, de manera que podria utilitzar la nostra ajuda per gestionar-la a canvi de lloguers gratuïts."

Si bé no m’imaginava que acabés a Idaho, viure en un motel abandonat al costat d’una carretera ha demostrat la millor manera de continuar prosperant. No només és gratuït, sinó que l’estabilitat també ens ajuda a tenir temps, espai i espai al nostre cor per resoldre conflictes. Tenim oportunitats d’explorar la construcció de les nostres carreres una vegada més per reposar els nostres estalvis, ja que descobrim on volem plantar les arrels i com construir un fonament familiar. El millor de tot és que a la nostra filla li encanta el fet que pugui veure diverses estones passant per la finestra del saló diverses vegades al dia.

Seguim conduint el nostre equipament diàriament. Recentment l'hem dut a Montana. La primera nit, el campament estava ple, així que ens vam allotjar a una zona de descans propera al costat d’un parc de la ciutat. Seguim descobrint les coses. I és que aquest recurs és probablement la lliçó més valuosa que hem après, que ens va fer la impressió més gran en els escenaris de les boniques fotos que publiquem al nostre Instagram.

Judy Tsuei és autora freelance, autora de Meditations for Mamas: You Deserve to Feel Good, i entrenadora holística.