Ce este anul de la distanță, cât costă și îl pot suporta?

Ne-ați văzut probabil pe Facebook, ați defilat prin feedul nostru epic de Instagram sau ați auzit oameni care vorbesc despre noi într-o cafenea locală. Anul la distanță este peste tot - literalmente suntem peste tot în lume! Anul la distanță facilitează munca oamenilor în timpul călătoriilor și am norocul să fac parte din echipa care transmite legendele care alcătuiesc comunitățile noastre. Echipa noastră trece prin mii de aplicații pe zi și vorbește cu sute de oameni uimitori din întreaga lume. Pentru a vă ajuta să înțelegeți mai bine Anul la distanță și costurile asociate acestuia, voi elimina câteva cunoștințe.

Ce este anul la distanță?

Anul la distanță este o platformă pentru muncitorii independenți de locație sau pentru lucrătorii independenți care aspiră să își asume locul de muncă la distanță și să călătorească și să lucreze în întreaga lume timp de un an, petrecând o lună în fiecare oraș. Fiecare program este o comunitate de indivizi asemănători, dar interesant diferiți de pe glob. Aceste comunități nu ar fi complete fără personalul din Anul îndepărtat, format din lideri de programe care călătoresc cu tine pe parcursul anului, manageri de experiență locali și alți angajați RY care, în mod ironic, lucrează de la distanță alături de comunitate pentru a ajuta la crearea unui an de lovitură. .

Comunitate: Când vă alăturați Anului îndepărtat, vă alăturați comunității a sute de oameni din întreaga lume, cu diferite medii, industrii și de toate vârstele, care au ceva în comun. Ei se unesc peste libertatea de a munci și de a călători în lume. Această comunitate este ceea ce numim națiunea noastră îndepărtată. Națiunea noastră este coloana vertebrală a Anului îndepărtat și oamenii uimitori care perpetuează această mișcare epică înainte!

Anul la distanță, evenimentul cu impact pozitiv al Cousteau- Reconstrucția școlii din Buenos Aires

Cât costă anul la distanță?

Costul programului este defalcat la o sumă de 5.000 USD, care este folosită pentru a vă asigura locul la un program. În fiecare lună în timpul programului, plătiți 2.000 USD (timp de 11 luni), care acoperă cinci lucruri principale:

 • Toate călătoriile între țări (călătoria către prima destinație și acasă sunt pe cont propriu)
 • Dormitor privat într-un apartament sau hotel
 • Acces 24/7 la un spațiu de lucru cu WiFi
 • Evenimente și experiențe profesionale / culturale / sociale
 • Reduceri exclusive pentru anul la distanță în fiecare oraș

| Deci, ești doar un agent de turism glorificat? Ce scot din asta?

Pe lângă aceste cinci lucruri principale, credem că valoarea adăugată este de două ori:

 1. COMUNITATEA este nucleul programului nostru. Cel mai intangibil beneficiu al Anului îndepărtat este grupul de oameni interesanți și inteligenți cu care ajungeți să petreceți un an călătorind, trăind alături și învățând de la (și credeți-mă, acești oameni sunt uimitori. Îi alegem pe noi înșine * pensule pe umăr *) .
 2. CONVENIENȚA de a nu fi nevoiți să planificați un an de călătorie, cazare, spații de lucru, internet de încredere și activități sociale, astfel încât să vă puteți concentra pe muncă și să vă bucurați de orașele în care trăiți.
Anul îndepărtat Darien care își arată abilitățile de dans Bollywood la evenimentul de rămas bun de la Praga

Pot să o accept?

Aceasta este o întrebare importantă la care ar trebui să ne gândim înainte de a depune cererea pentru anul la distanță (și dacă sunteți scramblin ”pentru a permite taxa de cerere pentru a doua rundă de 50 USD, aș acorda o atenție deosebită acestei părți).

Gândiți-vă la Anul îndepărtat ca la tranzacționarea chiriei, utilităților și facturilor pentru un an de viață, călătorie și muncă în întreaga lume. Vrem să vă stabilim pentru succes atât personal, cât și profesional pe tot parcursul anului - aceasta include posibilitatea de a trăi confortabil zi de zi. Nu vom ține mâna și vă vom spune în ce să vă cheltuiți banii, așa că bugetarea este importantă.

În ceea ce privește un număr magic pe care trebuie să-l faci pentru a-ți permite un an de călătorie, acesta va varia în funcție de ce tip de persoană te afli în ceea ce privește viața socială, interesul, nevoile personale, etc. Gândește-te la viața ta zilnică acasă, plus orice influențe locale în orașul pe care îl vei trăi. Ai de gând să călătorești în fiecare weekend pentru că poți? Ieși în fiecare seară? Bea 10 cafele / zi, pentru că ești în Columbia, iar cafeaua este pe punctul? Obțineți un tatuaj în fiecare oraș în care mergeți? (Da, acesta este un lucru)

Cel puțin, dacă faceți mai puțin de 39.000 USD / an * după impozit *, ar fi greu să vă permiteți anul la distanță și costurile asociate acestuia. Aceasta nu include costuri recurente sau fixe înapoi acasă (împrumuturi pentru studenți, plata mașinii, plata ipotecilor etc.). De asemenea, acest lucru nu ține cont de economiile pe care le-ați putea avea.

Există costuri în afara tarifelor programului. Aceste costuri sunt cheltuielile dvs. de viață de bază (sau extravagante). Acestea depind în totalitate de ceea ce decideți să cheltuiți bani pe - mese, cafea zilnică, excursii laterale, nopți de cumpărături, cumpărături, transport maritim acasă, tatuaje, meciuri de fotbal, festivaluri de muzică, muzee, etc. Cheltuielile variază enorm pentru fiecare telecomandă, dar noi primiți o mulțime de întrebări despre acest lucru, așa că am încercat să oferim o estimare care pare să surprindă multe cheltuieli ale telecomenzelor pe parcursul anului. Telecomenzile se pot aștepta să cheltuiască oriunde de la 1000 $ - 2000 $ USD pe lună în afara costurilor programului. Desigur, unii au găsit modalități de a cheltui mai puțin, iar alții de a cheltui mai mult, dar aceasta este o gamă bună de utilizat în scopuri de bugetare.

Calcul realist al costurilor (dolari SUA):

 • Taxa lunară RY (2.000 USD)
 • Cheltuielile personale lunare (de la 1.000 până la 2.000 USD depind de obiceiurile de cheltuieli)
 • Rata impozitului pe veniturile anuale
 • Țara și moneda vor varia

Taxa lunară + Cheltuieli personale lunare = Total cheltuieli lunare

Total cheltuieli lunare x 12 luni = Cheltuieli anuale

Venit după impozit = (1 - Cota dvs. fiscală) * Venit înainte de impozitare

Cheltuieli anuale / (1 - cota dvs. de impozitare) = Salariul necesar înainte de impozitare

Vă recomandăm să discutați cu un profesionist în domeniul fiscal pentru a vă asigura că totul în ceea ce privește impozitele se face corect. Pentru cetățenii americani, aș sugera să analizați FEIE, care să spună că, dacă petreceți peste 330 de zile într-un an în afara SUA, nu trebuie să plătiți impozite federale pe venit pentru primii 100,800 USD din venitul câștigat. Vezi aici un webinar despre asta.

Trebuie precizat că aceste numere vor arăta diferit pentru toată lumea. În cele din urmă, știți obiceiurile dvs. de cheltuieli, cât aveți în economii, cât sunteți impozitat anual, ce costuri fixe aveți, etc. În plus, fiecare țară este diferită. Puterea de cheltuieli pentru moneda de origine va varia în funcție de țara în care vă aflați. V-aș recomanda cu atenție să consultați și acest aspect.

Telecomenzi care se bucură de priveliștile Belgradului, Serbia

Acum ce?

Acum știți despre ce este vorba despre Anul la distanță. Cunoașteți costurile asociate călătoriei. Ar trebui să aveți o idee bună dacă veți putea sau nu să lucrați și să trăiți în întreaga lume timp de un an cu comunitatea Anului la distanță.

Pasul următor: aplicați-vă la programul de lucru și călătorie!

Cuvinte ale unui ofițer de admitere de la distanță de Tyler Taboada