50 copë ingranazhesh që i doja, i pëlqyen dhe i mashtruan në gjurmën e Kreshtit Paqësor

Para se të shëtisja 1,833.3 milje në Trailin e Kreshtit të Paqësorit, nuk isha kurrsesi një prapavijë e etur. Kam pasur gjithsej katër udhëtime prapa në brez para se të ndërmarr hapat e parë në PCT, tre prej të cilave ishin sipërmarrje brenda natës. Në thelb ajo që unë kisha shkuar për mua ishte një bazë e mirë palestër, një ndjenjë naive por shumë e nevojshme për besim, dhe gatishmëri për të lexuar praktikisht çdo blogpost për listat e ingranazheve, strategjitë e furnizimit, dhe mënyrën e përdorimit të një sëpatë akulli.

Kështu që me këtë pjesë, mendova se do të filloja ta paguaj përpara dhe të ofroja përvojë personale me pothuajse gjithçka në listën time të ingranazheve. Unë u përpoqa të përdorja vetëm fotografitë që kam marrë gjatë gjurmës, kështu që ju mund t'i shihni në veprim. Shpresojmë që dikush si i papërvojë dhe i emocionuar me gëzim siç isha unë do të fitojë diçka nga kjo.

Para se të futemi në të, ju rekomandoj shumë të përdorni Honey (lidhje jo referuese) dhe Priceblink shtesë për t'ju ndihmuar të gjeni çmimet më të mira kur bëni blerje në internet. Gjithashtu kontrolloni gjithmonë eBay! Unë kam qenë në gjendje të kursej mbi 800 dollarë jashtë MSRP të ingranazheve që bleva duke përdorur këto mjete.

GEAR I DUAJ

1. PAKET E MUAJ: Qarku ULA

Barra ime e embel

Pesha: 2 4. 4.1 oz (me këmbanat shtesë dhe bilbilat e hequr dhe disa ons të rruar nga prerja e gjatësisë shtesë në disa rripa)

Pricemimi i paguar: 235,00 dollarë

Pse e kam dashur: Kështu që në ndershmëri totale, fillimisht kam planifikuar të shkoj me Osprey Aura AG 50L, por rreth një javë para datës sonë të fillimit, unë frekova se sa e rëndë ishte ajo paketë dhe bëra një blerje impulsi në Qarkun ULA. Dhe, jam shumë e lumtur që bëra! Osprey është i shkëlqyeshëm për mbajtjen e ngarkesave të rënda në mënyrë të qetë, por me mbi 4 lbs është i panevojshëm i rëndë për një rritje (përmes një rritjeje të seksionit 1,833.3 milje). Qarku im ULA, i mbiquajtur me dashuri me emrin "Barrë e mia e ëmbël", ishte e përkryer për atë që mbaja, rreth një peshe baze 15lb duke përfshirë paketën. Në seksionin Sierra, fillimisht ishte paksa e pakëndshme me pajisjet shtesë të borës dhe tetë ditë ushqim, por sikleti i përkohshëm nuk është aspak një tregtar tregtar. Për më tepër, është i qëndrueshëm si ferri. Unë e hodha këtë pako përafërsisht në tokë rritje të tërë, dhe nuk u prish asnjë pjesë e madhe. Pëlhura është e fortë, shiritat janë mjaft të mëdhenj sa të mos shqyejnë, dhe rrjeta nuk më shqye kurrë. Unë bëra disi një copë teli në kurriz, por kompania ULA është e mrekullueshme dhe më dërgoi një pjesë zëvendësimi falas kur u ktheva në shtëpi. Kjo nuk është një paketë “ultra-dritë”, por nëse nuk jeni të fiksuar pas gramave të rruajtjes dhe dëshironi diçka që do të zgjasë më shumë sesa një Shpërthimi Arc ZPacks, unë me gjithë zemër rekomandoj Qarkun ULA.

2. PADI MY FLETLE: RREGULLORE E GRUAVE NEOAIR XLITE RREGULLORE NEOAIR

Thasë shumë i vogël për sende.

Pesha: 11,7 oz (përfshirë thesin e sendeve)

Pricemimi i paguar: 119,95 $

Pse e kam dashur: Ishte çmendur e rehatshme dhe ishte e lehtë. Gjumi është absolutisht i çmuar, veçanërisht në PCT, dhe kjo jastëk ishte e mahnitshme për t'u zgjatur pas një dite të gjatë. Nëse jeni një gjumë anësor, kjo është për ju. Kishte ankesa në lidhje me atë duke shkaktuar një zhurmë të fortë dhe të çuditshme sa herë që lëviznit. Nuk më vinte në mendje për këtë, por miqtë e tu mund të ecnin. Duhen një minutë ose dy për t'u hedhur në erë, por kurora e vogël ia vlente plotësisht komoditetin. Nëse urreni të fryjnë gjërat, ekziston një pompë 2,3 oz në dispozicion, dhe tingëllon si një fshesë e vogël e vogël. Mendimi përfundimtar në këtë jastëk: kërkon shumë pak hapësirë ​​në paketën tuaj.

3 DHE 4. STOVE MUAJ & POT: MSR POCKETROCKET STOVE & PEOW TREK 700 POT

Unë mbaja sobën time brenda tenxhere time dhe përdora një shirit gome për t'i mbajtur të gjitha së bashku.

Pesha: 3.4 oz për sobën; 4.4 oz për tenxhere

Paidmimet e paguara: 29,95 $ për sobën; 28,99 $ për tenxhere (të dyja eBay gjen)

Pse i doja ata: Të shkosh pa këmbë është një mundësi që shumë njerëz zgjedhin ta bëjnë në shëtitje, por unë parashikoja që do të më pëlqente një vakt i nxehtë në fund të ditës. Me këtë në mendje, u përpoqa të merrja setin më të lehtë të gatimit që mund të merrja. Kjo sobë është e mahnitshme - kaq e thjeshtë, kaq e shpejtë, kaq e lehtë. Për dallim nga disa soba të tjera, nuk ka tipar shkëndijë, kështu që ju duhet të sillni një çakmak. Jo një marrëveshje e madhe. Kjo tenxhere ishte gjithashtu e mahnitshme. Titani është një nga metalet më të lehta atje, dhe gjithashtu zbulova se ruajti nxehtësinë vërtet mirë. Si aq mirë sa do të digjja në mënyrë rutinore gjuhën time sepse isha shumë e uritur dhe e paduruar të prisja që ushqimi im të qetësohej. Për shkak të sa është i shtrenjtë titani, tenxhere është mjaft e kushtueshme, kështu që unë ju rekomandoj të pastroni një të përdorur në eBay për të kursyer para si unë.

5. RASTI TUAJ TONE FUNDIT: RASTI I LIRSIS SAT UJIT T JETS

Kjo është një foto e aksioneve nga Amazon, por ju merrni idenë.

Pesha: 6.2 oz (pesha e kombinuar e iPhone 6S dhe rasti)

Pricemimi i paguar: 14,00 dollarë (një gjetje tjetër eBay e tifozëve)

Pse e doja shumë: Ky rast e shpëtoi telefonin tim kur rashë në mëngë, telefoni më ra nga xhepi i rripit të hip dhe unë kalova plot dy minuta duke provuar të gjeja telefonin tim plotësisht të zhytur. U çudita kur hapja telefonin tim dhe e gjeta plotësisht funksionale. Ju me të vërtetë dëshironi një rast telefoni me detyra të rënda në gjurmë. Everythingdo gjë bëhet e ndotur, me rërë dhe e lagësht, përfshirë telefonin tuaj.

6. Paketa MY BATTERY: ANKER POWERCORE 10000

Bëhet fjalë për madhësinë e një kuvertë kartash.

Pesha: 6.4 oz

Pricemimi i paguar: 32.58 dollarë

Pse e kam dashur: kurrë nuk kam mbaruar nga fuqia. Tani më lejoni ta kualifikoj këtë duke thënë që po përdorja telefonin tim në mënyrë konservatore dhe nuk më duhej të ngarkoja elektronikë të tjerë si një aparat fotografik ose pajisje GPS. Telefoni im ishte gjithmonë në modalitetin e aeroplanit, unë e përdora atë vetëm për të marrë 5–15 fotografi në ditë, për të dëgjuar muzikë / podcast dhe për të lundruar në harta, dhe unë e fikja atë natën dhe përdora orën time si alarm. Nëse i bëni këto gjëra, Anker PowerCore 10000 do të funksionojë për ju. Ankesa ime e vetme është se kërkon shumë kohë për të ngarkuar plotësisht, por, nga ana e rrokullisjes, e ngarkon telefonin tim më shpejt sesa dyqanet publike.

7. POLITET E MUAJ TYRE: LEKI CORKLITE DSS ANTISHOCK POLET TREKING

Ata hartojnë polet e majta dhe të djathta në mënyrë të ndryshme, kështu që unë përdora pjesën e shiritit portokall për t'i dalluar qartë ato.

Pesha: N / A sepse me të vërtetë nuk po mbani polet tuaja

Pricemimi i paguar: 89.58 dollarë

Pse i kam dashur: Këto janë shufra super të qëndrueshëm. Kur po shëtisni nëpër dëborë dhe ndonjëherë vendosni peshën tuaj të plotë në shufrat tuaja, dëshironi diçka që të mos prishet. Këto nuk u prishën. Gjithashtu unë jam i ngathët dhe padyshim shkelur në këto një mori herë. Nuk u prish Mbërthimi i tapës ishte një plus i madh në ditët e nxehta, të djersitura. Mbërthej shkumë plastike e zezë ka të ngjarë të fshij mbi duart tuaja, por tape nuk e bëri. Polet janë gjithashtu një vend i shkëlqyeshëm për të bërë shiritin e kanalit tuaj, një send riparimi që duhet të ketë.

8. Këpucët e mia: ALTRA LONE Peak 3.0

Pairifti im i parë i Altras pasi më çuan në majën e Mt. Whitney.

Pesha: N / A

Pricesmimet e paguara: 48,49 $ - 76,00 dollarë (Blerë katër çifte para rritjes)

Pse i kam dashur: Sinqerisht është e vështirë të vendosësh këpucë në kategorinë "Dashuri" pasi i shoqëroj me këmbë të dhimbshme, por këto këpucë me të vërtetë kanë punuar mirë për mua. Dhimbja në këmbë dhe dhimbja e këmbës është vetëm një faktor i PCT, por besoj se kjo ka të bëjë më shumë me faktin që ju po ecni gjatë një maratone në ditë sesa të vishni këto këpucë specifike. Përfitimet e Altras, të cilat janë padyshim këpucët më të njohura në shteg, përfshijnë sesa të lehta ato krahasohen me çizmet tradicionale të shëtitjes, sa shpejt ato thahen (shumë e rëndësishme kur kaloni disa kthesa të shumta çdo ditë në Sierra), dhe zeroja e tyre -plasje e cila është më minimale sesa këpucët me thembër të ngritur.

Unë rekomandoj shumë që të gjeni një shtrojë për të zëvendësuar fabrikën e tyre, pasi gjeta materialin e veshur pothuajse asgjë pas 500 apo më shumë milje. Kjo është shtroja që kam përdorur. Ju do të dëshironi të zëvendësoni këto këpucë pas 400-700 milje përdorimi. Një tjetër pengesë e Altra Lone Peak: Ata kanë një kurth guitar në pjesën e pasme e cila është një copë velcro, kështu që ju nuk duhet të teproni velcro tuaj në këpucët tuaja.

Gjithashtu, kam blerë dhe përdorur aktualisht Altra Lone Peak 3.5 dhe nuk shoh shumë dallime. Në thelb kam të njëjtat reagime si bëra me 3.0.

9. PUFFY E MUA: WHISPERER GJUHA E HARDWEAR HARDWEAR WHITPERER (VERSIONI HUAR)

Kjo xhaketë është mbiquajtur me dashuri

Pesha: 7.2 oz

Pricemimi i paguar: Paraprakisht

Pse e kam dashur: Super dritë. Super e ngrohtë. E thjeshtë si kjo.

10. BRA MY: BRAELY PATAGONIA BRAELY

Fjalë për fjalë sytjena më të këndshme që kam zotëruar ndonjëherë.

Pesha: N / A sepse e veshur

Pricemimi i paguar: 27,34 $

Pse e kam dashur: Ky sytjena është kaq e rehatshme. Kur shëtitni, gratë me gjoks të vogël si unë nuk kanë të vërtetë nevojë për mbështetjen e një sytjena sportive tradicionale. Kjo sytjena është e butë, nuk ka kapëse, dhe kurrë nuk më ka shkaktuar shkëputje. Gjithashtu, mund të notoja lehtësisht në të.

11. SHOQAT E MUAJ: DUHEN TUGJ VERMONT GRUA MERINO Leshi Mikro CREHION CREHION

U mrekullova shumë që këto çorape e bënë atë mbi 1.300 milje përpara se të zhvilloja një vrimë.

Pesha: 1,9 oz

Pricemimi i paguar: 20 dollarë / palë (kam mbajtur dy palë)

Pse i doja ata: Ata ishin të ashpër (kam vetëm vrima në ditët e fundit të gjurmës). Ata nuk ishin shumë të nxehtë. Dhe ata kanë një garanci të pakushtëzuar. Kjo do të thotë që nëse / kur çorapet tuaja marrin vrima ose bëhen shumë të holla, Darn Tough do të tërheqë palë të vjetra dhe do t'ju japë çorape të reja falas. Në shteg, ka shumë shitës me pakicë që e bëjnë këtë personalisht.

12. BUFF MY: BUFF ORIGJINALE

Sporting bufin tim si një shirit kokë ndërsa takova një cjap në Leavenworth, WA.

Pesha: 1.2 oz

Pricemimi i paguar: $ 0,00 (kjo ishte një dhuratë nga vëllai im i mrekullueshëm)

Pse e kam dashur: A është një shirit kokë? A është një syesh? A është diçka që mund ta përdorni të mbajë një fashë të mpiksjes së gjakut urgjente kur partneri juaj i hiking godet me kokë në një pemë Joshua? Bufja është e gjitha e mësipërme. Kjo është një pjesë e madhe e pajisjeve që mund të përdorni pothuajse për çdo gjë.

13. Pantallonat e mia RAIN: PATAGONIA HOUDINI PANTE

Pasi u mor kjo foto, unë vesha pantallonat e mia të shiut për të shkëlqyer poshtë Passchot Pass.

Pesha: 4,9 oz

Pricemimi i paguar: 73,99 $

Pse i doja ata: Këto ishin pantallonat e mia për çdo gjë në shteg. Unë i përdora ato kur bëja glissading për të mbajtur prapanicën time nga ngrirja. I kam përdorur ato në kamp për të mbrojtur këmbët e mia kundër mete. I përdora kur binte shi dhe binte borë në Uashington. I përdora kur kalova rrudha të ngrira, të thella në kofshë në 6 të mëngjesit në Sierra. Unë i përdora kur mbushja kampin në mëngjes, kur ishte shumë ftohtë vetëm për të veshur pantallonat e shkurtra. I përdora kur i lava të gjitha veshjet e mia në qytet. Përveç veshjes sime të përditshme të shëtitjeve, kjo ishte ndoshta veshja ime më e përdorur. Gjithashtu ata janë qesharake të lehta.

14. WIPES MY BABY: LITERALLY ERDO GJITHA BABY Unë mund të gjeni në qytet

Po, kjo është vetëm një foto e një qeseje Ziploc plot me pelena për fëmijë, të cilat nuk di se çfarë të bëj me tani që jam jashtë gjurmës.

Pesha: Kush kujdeset për peshën? Këto janë me vlerë peshën e tyre në ar, shoku im.

Pricemimi i paguar: IDK, disa dollarë për një paketë 25 çdo disa qindra milje

Pse i kam dashur: Mirë, kështu që unë mund të kem qenë më i përqendruar në higjienë sesa thruhiker mesatar, por që fshija fytyrën, qafën dhe këmbët e mia për fëmijë më bëri që të ndihem aq mirë në fund të ditës. Gjithashtu në Kaliforninë Veriore të nxehtë, të pluhurosur dhe të djersitur, unë zhvillova një skuqje këmbësh nga të qenit i ndyrë gjatë gjithë kohës. Ajrimi i këmbëve në drekë, larja e çorapeve dhe fshirja e këmbëve të mia para se të shkoja për të fjetur ndihmoi në kurimin e skuqjes time. Foshnja fshihet përgjithmonë. Mos i dëgjoni urrejtësit.

15. VJETI I MUAJTS SLD FUQIT: TALENTI

Asnjëherë nuk e lexova etiketën e kavanozit, kështu që gabimisht e quaja atë

Pesha: Sinqerisht nuk jam i sigurt, por nuk mund të peshojë më shumë se 2 oz.

Pricemimi i paguar: 3,99 $ + sorbet!

Pse e kam dashur: gatuaja pjesën më të madhe të vakteve të mia, por ndonjëherë ishte më lehtë ta ftohja darkën time, në mënyrë që të mund të ha dhe pastaj të zvarritja në shtrat ose të kthehesha në shëtitje. Gjithashtu, kjo kavanoz ishte kupa ime e kafesë gjatë drekës. Oh, dhe një anije e shkëlqyeshme për të ruajtur kokrra të egra. Unë j kavanoza ime e Talentinit.

16. SPOONI MY: SPOON TABELA E JASHTME GSI

Mos bini në grackën e titaniumit. Një lugë e lirë, plastike do të bëjë mirë.

Pesha: 0,7 oz

Pricemimi i paguar: 0,75 dollarë

Pse e kam dashur: mendova se ideja për të paguar 12 dollarë për një zbukurim, lugë titaniumi ishte qesharake - mbase edhe më qesharake sesa vendosja për të ngritur PCT-në në radhë të parë. Kështu që unë vendosa ta blej këtë lugë plastike të lirë nga REI në vend. E doja sa kohë ishte (7 in.) Kështu që mund të arrija thellë në tenxheren time dhe paketën e rastësishme të Pantry Backpacker-it pa i duar duart e mia të ndyra (ose ta bëja të ndyrë ushqimin tim me duar të mia). E sigurt, është 0.4 oz më e rëndë se një alternative e titanit, por unë nuk jam aq i çmendur kur bëhet fjalë për gram. Ajo do të shkrijë një grimë të vogël nëse e lija në fund të tenxhere time, por kjo nuk ishte çështje.

17. KNIFI MY: SWISS ARMY KLASIK SD

Ky është në të vërtetë një zëvendësim që bleva kohët e fundit sepse TSA mori PCT-në time kur harrova se ishte në çantën time. :(

Pesha: 0,7 oz

Pricemimi i paguar: Paraprakisht

Pse e kam dashur: e përdorja këtë thikë praktikisht çdo ditë. Më pëlqeu të kisha një thikë për të prerë paketat e gjetheve të lirshme, djathin dhe anët e Knorr-it, gërshërët për të prerë thonjtë e mi dhe lëkurën e flluskës, skedarin për të regjistruar thonjtë e mi pasi i preva, dhe piskatoret për të hequr vetullat kur arrita qytet sepse më pëlqen shumë të heq vetullat. Unë e mbaja gjithmonë të dobishëm në xhepin e hipbelt të çantës time. Ajo gjithashtu vjen me një kruese dhëmbësh, por kurrë nuk kam gjetur përdorim për këtë.

18. HATI MUAJ: NGJARJE CAL RUNNING

Gjithmonë ka kohë për të zgjedhur manaferrat në Uashington.

Pesha: N / A

Pricemimi i paguar: Paraprakisht

Pse e kam dashur: Kjo kapelë mban vetëm shumë vlera sentimentale për mua. Unë mendoj se është mirë të kesh një copë veshje që të bën të mendosh për një kujtim të këndshëm ose shtëpinë tënde. Shtë e qartë, unë shkova në Cal (shkoni arinjtë), dhe e bleva këtë kapelë pas orientimit tim të parë. Unë e vesh atë pothuajse në çdo vrap që bëj dhe ka qenë me mua në Grand Canyon, DC, dhe Vietnam, kështu që, natyrisht, kam dashur ta marr me vete në PCT. Rripa velcro në pjesën e prapme ishte thyer para se të filloja, kështu që krijova një kunj sigurie për ta mbajtur atë së bashku (shënim anësor: mbaj një kunj sigurie për flluskat që shfaqen). Isha i sigurt se kapela do të shpërbëhej deri në kohën kur arritëm në kufi, por, minjtë që hëngrën pjesën e prapme të saj do të ishin të mallkuar, e bëri atë, dhe unë ende i vesh ato në vrapimet e mia. Zoti im, erë e keqe kur mbaruam, megjithëse.

19. FITUESIT TUAJ: FITUESIT E VAJZAVE TE DETERA (PROJEKTIMIT OUT SPACIN)

Edhe pse këmbët e mia ishin në ankth në NorCal, ata ishin stylin '.

Pesha: N / A

Pricemimi i paguar: 28.84 dollarë

Pse i doja ata: Ata janë një mjet i thjeshtë, i lehtë për të mbajtur papastërtitë, shkëmbinjtë dhe dëborën nga këpucët tuaja (gjithashtu, unë e doja shumë modelin tim). Gaiters Dirty Girl janë shumë të zakonshme në PCT, dhe ka dhjetra, nëse jo qindra, dizajne për të zgjedhur. Pra, ata janë një iniciativë e shkëlqyeshme e bisedave, veçanërisht kur e gjeni binjakun tuaj të rrugicës. Ata zhvilluan një vrimë në një moment dhe unë duhej të ri-qepja copëzën e mia velcro në shpinë, por në përgjithësi, këto bënë një punë të shkëlqyeshme për mua. Sigurohuni që të matni viçat tuaj sipas uebfaqes. Pashë disa njerëz që kishin guta shumë të lirshëm, dhe nuk dukej sikur të ishin aq efektive.

20. SHKURTI I MUAJ: PATAGONIA BARELY BIKINI BRIEFS

Ndihem vërtet e çuditshme kur fotografoj të brendshmet e mia për internet, kështu që ja një fotografi e aksioneve nga REI.

Pesha: 0.8 oz

Pricemimi i paguar: $ 22 x 2 çifte të bartura

Pse i kam dashur: Këto palë të brendshme janë vërtet të rehatshme, të lehta, dhe ata sinqerisht asnjëherë nuk u ndjehen super të ndyrë - madje edhe pas disa ditësh përdorimi. Për t’i mbajtur gjërat të freskëta, unë do të laja një palë çdo dy ditë në mëngë me dorë dhe do t'i rripa në paketën time për t'u tharë në rrezet e diellit, siç bëja me çorapët e mia çdo ditë.

21 DHE 22. SHOQAT E MUAJ GJASHTME: PATAGONIA MIDWEIGHT MERINO MJETE LLOJET E LIDHJES CREW & SOCKS DRUGSTORE

Si për netët e nxehta ashtu edhe për ato të ftohta.

Pesha: 2.2 oz për çiftin Patagonia; 0.9 oz për çiftin e dyqaneve të drogës

Pricemimi i paguar: Paracaktuar për çiftin Patagonia; i talentuar nga Blis në Burney Falls, CA

Pse i doja ata: Unë e doja shumë palën e trashë Patagonia, sepse ata me të vërtetë i mbanin këmbët e mia të ngrohta gjatë netëve të ftohta. Në netët veçanërisht të ftohta, unë do të vishja një palë çorape të rregullta shëtitje nën to. Kam dashur edhe çiftin e lirë, të lehtë të çorapeve të këmbëve që Blisi më dha kur bleu një paketë prej tyre në një farmaci në Burney Falls, CA. Kjo ishte një seksion veçanërisht i nxehtë në PCT, dhe këto çorape ishin të shkëlqyera për netët ku unë nuk mund të isha duke veshur çorape të trasha, por prapë unë dëshiroja një pengesë midis këmbëve të mia të ndyra dhe çantës sime të gjumit. Asnjëherë nuk kam hipur në njërën nga këto palë çorape në mënyrë që ata kurrë të mos u lagën shumë.

23 DHE 24. RAG MY SWEAT RAG DHE RAE MY PEE: DY HALVES E NJ B BANDAN T SHUM

Vetëm rrobat e mia të djersës tregohen këtu. Unë hodha leckën e qepës një herë arrita në Kanada sepse mendova se do të ishte e çuditshme ta bartja atë me një aeroplan.

Pesha: 0,5 x x 2

Pricemimi i paguar: 1 dollarë për një bandanë (blerje në dyqan dollari)

Pse i kam dashur: Lecka djerse dhe lecka pee (nëse je grua) janë vendimtare për gjurmët. Në fillimin e gjurmës, të dy nuk kam pasur një leckë djerse dhe kam pasur një reaksion alergjik, kështu që u detyrova të fshija gjoksin tim në këmishë për katër ditë. Ishte e keqe të thuash më së paku. Të kesh një leckë për të fshirë djersën dhe thurrjet ishte një gamekanger. Unë lidha leckën time të djersës (gjysmë bandana) në rripin e krahut tim të majtë, kështu që mund ta kapja shumë lehtë. Ju duhet vetëm gjysma e një bandaneje për këtë leckë. Për më tepër, të kesh një leckë shurupi (gjithashtu duhej vetëm gjysma) ishte gjatë jetës. Unë e lidhur atë në pjesën e prapme të paketës sime për t'u tharë (dhe sterilizuar) në diell dhe u sigurova që të përdor vetëm gjysmën e poshtme për qëllimin e saj. Unë do t’i laja të dyja këto lecka në qytet ose një Creek goxha rregullisht.

GEAR I LUAJ

1. Tenda ime: BIG AGNES FLY CLEK UL 2

Big Agnes duhet të më paguaj për këtë goditje të mrekullueshme të çadrës së tyre. Më telefononi, BA.

Pesha: 2 13 13.9 oz

Pricemimi i paguar: 257.55 dollarë

Pse më pëlqeu: Ishte shumë e thjeshtë për tu vendosur, edhe në terrene me rërë, shkëmbore. Të tjerët që nuk kishin çadra liridashëse ndonjëherë do të kishin probleme për të hedhur tendat e tyre, ndërsa unë kurrë nuk kam pasur probleme. Madhësia e dy personave është ideale për një person që nuk dëshiron të ndjehet sikur janë duke fjetur në arkivol. Unë kam qenë në gjendje të shtroj mjetet e mia brenda çadrës sime dhe ende kam hapësirë ​​për të fjetur. Por, kur kishim nevojë ta bënim atë të vendosur si dy persona, mund të shtrydhnim dy njerëz atje. Gjithashtu, nuk është definitivisht streha më e lehtë atje, por mendova se ishte dritë mjaft e ashpër.

Pse nuk më pëlqeu: Nuk ishte aq e qëndrueshme sa disa strehimore të tjera. Mora një vrimë në rrëzë të tendës, ndërsa e vendosja një natë, dhe zinxhirët e mi u përkeqësuan gjatë rrjedhës së rritjes. (Unë do të vërej se Big Agnes më ka fiksuar plotësisht tani që jam jashtë gjurmës, dhe ata po e riparojnë çadrën time falas pasi shkruaj këtë. Shërbim i shkëlqyeshëm i klientit.) Unë gjithashtu i kam zili për çadrat e fibrave kubike të miqve të mi që ecin. ata nuk duhej të hedhin mbi një shi shtesë fluturues gjatë një nate të lagësht. Më në fund, disa mund të gjejnë vendndodhjen e derës së vështirë, por unë nuk mendoja se ishte aq e madhe për një marrëveshje.

2. SHESHA E MUAJ E FLET: FUND MOS S MO FUNDIT MOUNTAIN FUND 15 FALAS 15 Qese

Kampe kauboj në Liqenin Arrowhead. Indigo tha se çanta ime e gjumit më bëri të dukem si vemje.

Pesha: 2 lbs 5 oz

Pricemimi i paguar: $ 0,00 (Unë u dhurova bujarisht këtë çantë)

Pse më pëlqeu: Ishte WARM. Në pjesën më të madhe të netëve, isha dolli në çantën time, veçanërisht nëse vishja puffin dhe kapelën time. Sipas mendimit tim, një shkallë 15 është thjesht sasia e duhur e ngrohtësisë për PCT.

Pse nuk më pëlqeu: Ishte shumë më e rëndë se jorganët e gjumit të bashkëmoshatarëve të mi dhe ishte artikulli im më i madh.

3. FEMIJI I MUAJ HIKINGS: REI CO-OP SAHARA FEMIJET E GJITHA-SLEEVE - Gratë

Paraqet në shenjën 1000 milje. Unë jam në të djathtën e djathtë sportive me këmishën time hiking. Kredi fotografike për Theo

Pesha: N / A

Pricemimi i paguar: 18,99 $

Pse më pëlqeu: Unë kurrë nuk kisha ecur me një këmishë të gjatë, të veshur me këmishë më parë, por doja diçka që mbronte lëkurën time nga dielli. Kjo këmishë ishte e shkëlqyeshme për atë pasi ajo ka një vlerësim UPF 30+. Kolla gjithashtu ndihmoi për të mbrojtur qafën time kur e ngrita lart. Për më tepër, pavarësisht se ishte me mëngë të gjata, unë rrallë isha shumë e nxehtë në këtë këmishë, dhe e kuptoja se ishte mjaft e frymëdarë. Ishte gjithashtu tharje e shpejtë e cila është e rëndësishme kur jeni mbretëresha e djersës së prapme ose kur përpiqeni të bëni "lavanderi" në një lumë. Unë do ta shtroja këtë këmishë në diell gjatë drekës për ta tharë.

Pse nuk më pëlqeu: Unë nuk jam personi më në modë, por kjo nuk është këmisha më e bukur për tu parë. Gjithashtu kjo nuk është faji i këmishës, por ndërsa humba peshë, u bë shumë i lodhur për mua.

4. HEADLAMP MY: PETZL TIKKA PLUS 2 - HEADLAMP LED

Ajo funksionoi, por uroj që të kisha shkuar me diçka më të gjatë.

Pesha: 2,9 oz (me bateri)

Pricemimi i paguar: 18,99 $

Pse më pëlqeu: Ky është një fener mjaft i lehtë për shkëlqimin dhe çmimin e tij. Gjithashtu tipari i dritës së kuqe ishte i shkëlqyeshëm për të kursyer energjinë e baterisë dhe për të mos ju verbuar herët në mëngjes.

Pse nuk më pëlqeu: Unë u zhgënjeva me sa shpesh duhej të ndërroja bateritë. Me sa duket në këtë fener, një dritë treguese do të ndizet kur është koha për të ndryshuar bateritë, por kam gjetur se duhej të vendosja ato të freskëta më parë, sepse drita u ndriçua shumë. Në retrospektivë, unë duhet të kem plumbin dhe të shkoja me një fener më të shtrenjtë, të rimbushshëm.

5. XHELET MUAJ RAIN: JAKETI HELIUM II MENSIMI Jashtë

Sam dhe unë shënuam të njëjtën marrëveshje në këtë xhaketë.

Pesha: 5,8 oz

Pricemimi i paguar: 86.12 $

Pse më pëlqeu: anshtë një xhaketë shiu tepër e lehtë, dhe ju mban mjaft të thatë. Shumë e thatë është gati aq e thatë sa mund të shpresoni të jetë kur bie shi në PCT. Gjithashtu, mora versionin e burrave sepse ata kishin një shitje, por përfundova duke vlerësuar madhësinë. Mëngët ishin të gjatë mbi mua, gjë që shtonte më shumë mbulim dhe beli ishte më i ngushtë, gjë që më mbante më të thatë dhe ishte e dobishme pasi humbja peshë. Gjithashtu ngjyra është bombë!

Pse nuk më pëlqeu: Kapuç. Kapuçi është memec. Për dallim nga një xhaketë normale shiu e cila shtrëngohet në pjesën e përparme të fytyrës tuaj, kjo kapuç xhakete forcohet duke e tërhequr atë drejt pjesës së prapme të kokës. Kurrë nuk mund ta mbaja kapakun kur ishte me erë.

6. SUNGLASSET E MUAJ: TIFOSI JET WRAP SUNGLASSES

Duke ecur nëpër buzën e Smokey Lake Crater sportive hije të mia sportive.

Pesha: 0,9 oz

Pricemimi i paguar: 30,48 dollarë

Pse më pëlqyen: Këto syze më mbronin sytë jashtëzakonisht mirë në Sierra kur po ndiznim dëborë të bardhë të ndritshëm tërë ditën. Ata nuk janë të polarizuar, por ata kanë 100% mbrojtje nga rrezatimi ultraviolet. Vlerësova gjithashtu modelin e mbështjelljes, sepse parandalonte hyrjen e dritës në anët.

Pse nuk më pëlqyen ata: Dizajni është super sportiv dhe ju bën të dukeni si Terminator. Unë gjithmonë bëra një pikë për t'i hequr ato kur hipnin në këmbë, kështu që nuk dukesha kërcënuese.

7. SPIKAT E MUAJ: MAHROPIKA KAHTOOLA

Shoku juaj më i mirë në një shpat të akullt malor.

Pesha: 11 oz

Pricemimi i paguar: 59,95 $

Pse më pëlqyen: Mikrrotullimet janë të shkëlqyera për t'ju dhënë tërheqje në shpatet e akullta, me dëborë. Nuk e di se si mund të kisha bërë kalimet e malit të Sierës pa këto. Gjithashtu ato mund të visheshin në shkëmb graniti, i cili ishte një plus kryesor sepse Nevadas Sierra janë pikërisht kjo: bora dhe graniti. Njerëzit me ngërçe duhej t'i merrnin dhe të hiqnin shumë më tepër sesa ne.

Pse nuk më pëlqyen: Goma u shpërthe në çiftin tim dhe të mikut tim. Tërheqja që morëm nga thumba ishte jetësore kur bënim pasime të rrezikshme, kështu që kjo dështim e ingranazheve nuk u mirëprit. Por, do të vërej se kur e thirra Kahtoola dhe i njoftova se kjo ndodhi, ata menjëherë më dërguan mua dhe mikun tim çifte të reja mikrospikes.

8 DHE 9. FILTERI I UJIT T: SHUM:

Unë nuk mund ta rekomandoj më shumë copën e përshtatësit. Bëra jetën time aq më lehtë në gjurmët.

Pesha: 2,9 oz për shtrydhin e sharrës; 0.2 oz për copën e përshtatësit

Pricemimi i paguar: 28,32 dollarë për Squeeze Sawyer; 3.99 dollarë për pjesën e përshtatësit

Pse më pëlqeu: Në përgjithësi, isha i kënaqur me filtrin. Në krahasim me filtrat e pompës dhe tabletat e jodit, ai është një sistem shumë më i përshtatshëm - aq shumë i përshtatshëm sa mund të marrë. Do të më duheshin rreth pesë minuta për të filtruar një litër ujë (sa më mirë të kujtoj). Plus ishte mjaft e lehtë dhe e vogël. Unë gjithashtu çiftova atë me këtë pjesë të përshtatësit (SHUM REKOMANDOJ K THTO SHKURT EXTRA) kështu që unë mund të vidhos anën e daljes së filtrit tim direkt në fshikëzat dhe shishet e mia të ujit dhe të mos duhet të shqetësohem për mbajtjen e tij në vend të delikate (shiko këtë video për shfaqje më e mirë e asaj që dua të them).

Këshilla pro për Shtrydhjen e Sawyer: Jo vetëm që duhet të tërhiqeni në mënyrë rutinore (çdo herë që të shkoni në qytet është një normë e mirë), por duhet të trokitni lehtë mbi filtrin në anën e një lavamani pasi të keni bërë kështu që të dilni të gjitha plehrat që kanë ndërtuar brenda kësaj. Kjo e bën atë të filtrohet më shpejt, dhe ju nuk do të jeni të tmerruar si unë në WA kur të mësoni se si ta bëni këtë dhe një kënetë e mukës së zezë del nga filtri juaj. Këtu është një video sesi të lulëzoni sërish duke përdorur një shishe Smartwater.

Pse nuk më pëlqeu: Përfundimisht u bë shumë e ngadaltë (ndoshta për shkak se unë nuk e përgjova atë kundër një lavamani kur u tërhoqa). Gjithashtu, duhet të flini me të nëse parashikoni që moti nën ngrirje gjatë natës, sepse uji brenda tij mund të ngrijë, zgjerohet dhe copëtojë sistemin e filtrimit. Nuk ka asnjë mënyrë që ju të dini nëse kjo ka ndodhur. Në fund të fundit, rondelet që krijojnë një vulë në anën hyrëse të fshikëzës mund të humbasin lehtësisht, veçanërisht nëse vidhosni anën tuaj të drejtpërdrejtë në një shishe Smartwater. Jini të paralajmëruar: mbajni një shtesë (dëgjoj se i shesin në dyqanet e pajisjeve kompjuterike).

10, 11, DHE 12. RUAJTJA E UJIT T UJ :SIT: EVERNEW 2L THEN BLADDERS PLATYPUS 2L AND BOTTLES 1L SMARTWATER

Majtas: Një shishe e rrahur Smartwater dhe një Platypus 2L krejt i ri; E drejta: Një Evernew 2L me etiketim të duhur

Pesha: 1.5 oz për Evernew x 2; 1.3 oz për Platypus; 1.4 oz për Smartwater

Pricemimi i paguar: 17,26 $ x 2 për 2 fshikëza Evernew 2L; 12,95 dollarë për fshikëzën 1 Platypus 2L; një kapelë ose dy për një shishe Smartwater x 3–4

Kam mbajtur me vete 2 fshikëza Evernew 2L dhe 5 shishe 1L Smartwater kur filluam në Tehachapi - kjo është shumë ujë nga rruga (ju pini një litër çdo 3-4 milje në varësi të motit, plus më shumë për kamp dhe gatim). Përfundimisht, unë lëshova një fshikëz uji dhe 3 shishe Smartwater (kapaciteti i përgjithshëm i ruajtjes 4L). Unë duhej të zëvendësoja fshikëzën e ujit dy herë.

Pse më pëlqyen: Të dy markat e fshikëzave të ujit janë mjaft të qëndrueshme. Më pëlqyen ato Evernew pak më mirë sepse kishte kapakun në një shushunjë (donotloseyourcap), por ato ishin në të vërtetë i njëjti produkt për mendimin tim. Shishet e ujërave të zgjuar janë të shkëlqyeshëm sepse janë shumë të qëndrueshme dhe të holla, kështu që unë mund të vendosja një në lidhëset e mia të shisheve me shirita të përparme dhe të mbaj për qasje të lehtë gjithë ditën. Unë ju rekomandoj shumë që të bashkoni një shishe Smartwater 1L me kapak nga vëllezërit e saj 0,75 L, në mënyrë që të përdorni kapakun aktiv të sportit.

Pse nuk më pëlqyen ata: fshikëzat e ujit prishen, ndryshe nga shishet Smartwater. Gjithashtu kapaku në Platypus është i lehtë për tu humbur.

13, 14, DHE 15. Banta të thata të mia: SHRBIMET E ULTRALTIMIT TUT HULUMTIMIT TUT HAPSISHM (15L, 10L, 2.5L)

Këto dikur ishin shumë më të pastra dhe me ngjyra më të ndritshme.

Kam përdorur një 15L tim për të mbushur çantën time të gjumit, 10L për të ruajtur veshjen time shtesë (të cilën e kam përdorur si jastëk), dhe atë 2.5L për të ruajtur portofolin dhe elektronikën time.

Pesha: 1.9 oz për 15L; 1.7 oz për 10L; 1 oz për 2.5L

Pricemimi i paguar: 13,21 dollarë për 15L; 17.02 dollarë për 10L; 12.50 dollarë për 2.5L

Pse më pëlqyen: Lehta, i papërshkueshëm nga uji kur nuk prishet (shiko më poshtë), i lehtë për tu rrokullisur dhe kapur. Plus, ngjyrat e ndryshme, më ndihmuan t'i dalloja ato. Gjithashtu, ju mund t'i lani me makinë këto nëse dëshironi që ato të shkëlqejnë.

Pse nuk më pëlqyen ata: Për fat të keq, 15L dhe 10L e mia u hodhën në to disi herët në ngritjen time. Unë u përpoqa t'i ngjit me kasetë, por nuk i vulosi. Në mbikëqyrje, unë duhet t'i kisha mbërthyer me Tape Tenacious, i cili është një send i domosdoshëm në çantën tuaj të riparimit.

16. BEANIE MY: POM BEANIE E GRA PATAGONIA

Fjalë për fjalë veshur gjithçka kisha me vete (përfshirë çantën time të gjumit) në majë të Mt. Whitney.

Pesha: 2,8 oz (me pom prerë)

Pricemimi i paguar: Paraprakisht

Pse më pëlqeu: Ishte komod dhe mbaja kokën të ngrohtë! Unë madje do ta vishja kapelën për të fjetur në netët vërtet të ftohta (dhe majën e Mt. Whitney).

Pse nuk më pëlqeu: Nuk ishte opsioni më i lehtë atje (ndërprerja e pom-it ndihmoi).

17 DHE 18. Shtresat e Mia BAZA: GRUPI I SMARTWOOL NTS MID 250 BOTTOMI & GRAMA E SMTART GJUA DHDNI DHNI DHDNI FJAL

~ C ~ o ~ z ~ y ~

Pesha: 7.1 oz për fundet; 6.4 oz për këmishën

Pricemimi i paguar: Paraprakisht

Pse më pëlqyen: Ata ishin komod !! Këmishë ishte tashmë një nga këmishat e mia të preferuara të dimrit, dhe unë e dija se do të më pëlqente shumë pëlhura e butë dhe e ngrohtë natën. Unë përfundova shëtitje në këtë këmishë sapo arritëm në Uashington sepse bluza ime e Saharasë ishte shumë e ftohtë. Kjo nuk do të ishte një këmishë e mirë hiking për seksionet e mëparshme sepse do të kishte qenë shumë e nxehtë. Unë gjithashtu i doja fundet sepse ishin shumë të buta dhe të ngrohta gjithashtu. Unë përfundova duke i dërguar këto shtëpi në NorCal sepse ishte shumë e nxehtë për të fjetur në to dhe duke i dërguar ata në Uashington.

Pse nuk më pëlqyen ata: Ata ishin të rëndë. Mund të kisha shkuar për diçka më të lehtë, por me të vërtetë më pëlqyen këto pjesë dhe nuk doja të shpenzoja më shumë para.

19 DHE 20. DUHET E MUAJ: SMARTWOOL SMARTLOFT DREJT THME PAS DREJT DUHET GJENERIKE

Majtas: Ajo që dërgova në shtëpi me keqardhje. E drejta: Ajo që shikova kur doja me dëshpërim dorezat e mia të vjetra ktheheshin.

Pesha: 1.6 oz për SmartLoft; 1.3 oz për dorezat e gëzofëve gjenerikë

Pricemimi i paguar: SmartLoft u paracaktuar; 25 dollarë për dorezat e leshit

Pse më pëlqyen: i përdora dorezat SmartLoft pikërisht një herë gjatë gati 1.000 miljeve para se t'i dërgoja në shtëpi në Kaliforninë Veriore të nxehtë, të nxehtë. Atë ditë unë i përdora në seksionin Sierra, ishte mirë t’i kem, por jo të domosdoshme. Arsyeja pse kalova në doreza të qeskave në Uashington është sepse unë jam idiot dhe mendova se akoma nuk do të më duheshin në Uashington ... ku përfundoi të na binte borë. Unë isha jashtëzakonisht i lumtur që zgjodha këto doreza të gëzofit në Leavenworth, WA para asaj stuhie dëbore.

Pse nuk më pëlqyen ata: Unë nuk kisha asnjë problem me dorezat SmartLoft sepse i përdora vetëm një herë, dhe ata bënë mirë. Dorezat e gëzofit më shkaktuan telashe. Ata nuk ishin të papërshkueshëm nga uji, gjë që ishte një çështje madhore gjatë shiut dhe borës. Plus, ata filluan të zhvillojnë vrima shumë shpejt pasi i bleva.

21. Këpucët e mia kampe: XEROSHOES (SHENJT S SHTPI)

Unë përfundova duke i dërguar këto në shtëpi.

Pesha: 6 oz

Pricemimi i paguar: 71.61 $

Pse më pëlqyen: Gjatë seksionit Sierra, ne po kalonim rrudha të shumta në ditë dhe po bënim rrugë nëpër dëborë. Kështu që këmbët tona ishin lagur vazhdimisht për dy javë. Më pëlqeu vërtet të kem diçka tjetër për tu veshur rreth kampit pas një dite të gjatë. Këmbët e mia ishin si rrush të thatë gjatë gjithë ditës, kështu që unë mendoj se ishte e shëndetshme t’i ajrosja gjatë mbrëmjes. Plus, këto janë një palë sandale shumë të lehta.

Pse nuk më pëlqyen ata: Pas seksionit Sierra, nuk më duheshin më shumë pasi që këmbët nuk ishin më të lagura gjithmonë. Ishte akoma bukur të ndryshoja në diçka përveç këpucëve të mia për shëtitje në fund të ditës, por ishte një luks që nuk doja ta mbaja më gjatë, kështu që i dërgova në shtëpi në Kaliforninë Veriore.

22. NETE MOSQUITO MY: DETE T S T S PRMBYROJME MJETIN E KTU MOSQUITO

Për ironi, kurrë nuk kam përdorur rrjetën time të mushkonjave për mushkonja - vetëm gnats.

Pesha: 0.8 oz

Pricemimi i paguar: 2.14 $

Pse më pëlqeu: Ishte një lehtësim për ta vendosur këtë kur gjymtyrët po sulmonin gojën, sytë dhe veshët e mi. Enoughshtë mjaft interesante, unë kurrë nuk e përdora këtë kur kishte mushkonja sepse ishin vërtet gnat që dolën me forcë të plotë. Plus, kjo është një pjesë tepër e lehtë e ingranazheve, kështu që pse të mos e mbani atë?

Pse nuk më pëlqeu: Problemet ende mund të arrijnë deri në veshin tuaj jashtë rrjetës. Përdorimi i faturës sime të kapelave i ndihmoi ata të mos ishin në gjendje të arrijnë tek sytë dhe goja.

23. ICE AX MY: ALE AX GLACIER PETZL

Unë e fryej dashurinë Forester Pass.

Pesha: 12.4 oz

Pricemimi i paguar: 87.51 dollarë

Pse më pëlqeu: Ndjeva super badass të mbash një sëpatë akulli, dhe është si rripi i sigurimit tuaj kur ecni në fytyrat malore të pjerrëta, me dëborë. Kam parë gjithashtu se ishte e dobishme kur pastroja borën për të ngritur çadrën time. REI ka informacione të mira se si ta përmasoni veten për një sëpatë akulli. Do të doni një sëpatë të drejtë, jo të lakuar. Unë gjithashtu rekomandoj marrjen e një shushunje me sëpatën tuaj të akullit, në mënyrë që të mos e humbni nëse e hidhni.

Pse nuk më pëlqeu: Ishte vetëm një gjë më e rëndë që duhej të bartnim në pjesën Sierra.

24. KANISTRI I BARNAVE TUAJ: BEARVAULT BV 500

Këshillë pro: Vendosni shumë afishe lehtësisht të identifikueshme në kanunin tuaj të ariut, sepse të gjithë do të kenë një që duket saktësisht si i juaji.

Pesha: 2 lb 9 oz

Pricemimi i paguar: 55,96 dollarë

Pse më pëlqeu: Um. Ajo mbajti arinjtë nga ngrënia e ushqimit tim.

Pse nuk më pëlqeu: Ishte e rëndë, e rëndë dhe dhimbje për t’u hapur (jam thjesht me të vërtetë e keqe në hapjen e tyre). Nëse keni një Qark ULA, kam gjetur mënyrën më të mirë për ta ruajtur ishte ta vendosja tendën në të gjatë ditës dhe ta mbaja ushqimin tim në një çantë të veçantë në paketën time. Pastaj pas darkës, unë do ta fusja përsëri ushqimin në kuti. Unë e di se çfarë do të thuash: "Por atëherë arinjtë mbajnë erë ushqimi në tendën tënde !!" Po. Epo, ju provoni të vendosni 8 ditë ushqim të mbështjellë në majë të paketës tuaj. Ishte opsioni im më i mirë.

25. VESHTY MUAJ: SHKRIMI I SHKOLLOLS SOLAR UJI SKMEI

8:26 në kohën e duhur Snickers.

Pesha: N / A

Pricemimi i paguar: 0 dollarë (ora mbërriti me një defekt fabrikë, kështu që shitësi eBay më dha një rimbursim të plotë, dhe unë isha në gjendje ta rregulloja vetë)

Pse më pëlqeu: Unë mendoj se është absolutisht thelbësore të sjellësh një orë me vete në gjurmët. Shikoja orën time disa herë në ditë, gjë që do të ishte e bezdisshme nëse duhej të dilja nga telefoni im çdo herë. Plus, ajo kishte një veçori alarmi që më lejonte të mos kulloja baterinë e telefonit natën.

Pse nuk më pëlqeu: Kishte një ambient të çuditshëm "zhurmës" që do ta bënte vigjilencën të binte çdo orë. Unë e ktheva rastësisht në një bandë herë kur u përpoqa të vinte alarmin tim. Ishte shumë e bezdisshme kur kuptova se ishte në ora 10:00 (WAaaaay kalimtarët e mesnatës).

GEAR I DUAJ

1. SHORET E MUAJ: PAGESA E GRUAVE PATAGONIA

Shumë, pantallona të shkurtra shumë të mëdha në të djathtë. Por pantallonat e shkurtra të mia nuk na penguan nga një fotografi epikale e ashpër 1.000 milje.

Pesha: N / A

Pricemimi i paguar: 24,00 $

Pse i tërhoqa: Nuk është faji i pantallonave të shkurtra. Unë jam memece që bleva pantallona të shkurtra të cilat ishin qartë shumë të mëdha për mua në fillim dhe mënyra shumë e madhe për mua në fund. Më duhej të rrokullisja shiritin e belit dy herë dhe ta lidhja vargun sa më të ngushtë. Mos u bëni si unë dhe blini pantallona të shkurtra që ju përshtaten.

Kjo eshte. Nuk kam çmendur asgjë tjetër. Unë hulumtova shumë përpikëri dhe provova veshjet e mia, si ju ndoshta jeni tani, dhe funksionoi shumë mirë për mua.

PSE GEAR NUK .SHT MATERIKE

Paralajmërim: Kontratori merr përpara

Shikoni. Gjithçka në listën tuaj të ingranazheve nuk po ecën mijëra milje. Ju jeni. Forca juaj e vullnetit është ajo që do t'ju çojë në Kanada. Jo dashuria juaj, -4 oz qese gjumi.

Mundohuni të mos i djersitni shumë këto detaje. Gjithçka do të funksionojë. Premtoj

PS Në sqarim të plotë, unë jam një anëtar i bashkuar në Amazon, disa nga këto lidhje janë lidhje të Filialit në Amazon, dhe unë mund të përfitoj në mënyrë monetare nga çdo blerje e bërë përmes këtyre lidhjeve të Amazon. Por unë i bleva këto sende para se të isha anëtar, dhe në asnjë mënyrë nuk u ndikuan nga vlerësimet e mia nga anëtarësia.

PS Nëse jeni të interesuar të lexoni më shumë për aventurën time të PCT 2017, unë ndaja një postim në Instagram tim për çdo ditë në shteg. Kam shkruar më shumë rreth përvojës sime në Rritje me LL. Dhe nëse po planifikoni ngritjen tuaj, unë do të jem i lumtur t'ju përgjigjem çdo pyetjeje në lidhje me përvojën time, ingranazhet dhe strategjinë e furnizimit.