Një Udhëtim për Nagpur

Har ek kutte ki jet mein ek waqt aata h jab use ek haddi ke chakker mein bhaag-daur krni padti h, ho sakta h ush haddi ke liye use dusre mohalle bhi jana pad sakta h. Njësoj në rastin tim për bashkimin tim u urdhërova të lëvizja Nagpur.

Nagpur (qyteti portokalli ose qyteti Masaala-të cilin e zbulova më vonë) është në Maharashtra. Por për fat të keq u njoha me ditën e dytë para se të bashkohesha që duhet të bashkohem në Nagpur në 2 ditët e ardhshme. Maa ki Aaankh, Saale pehle nhi bta sakte kya ?, Pehle bta dete tau kya tumhaari nani jar jaati, taaki rezervimi kryesor bhi NAA kraa sakun !!!

Unë arrita në Stacionin Bareilly dhe mora 39 duke pritur në Tatakal nga New Delhi në klasën Nagpur Sleeper (kyun ki usme hi sabse kam tha) dhe fillova të bëj një jugaad. Bhai jugaad ek aisi cheez h, jiski jaroorat har ek bande ko (inced bandiyaa also) kabhi naa kabhi life mein Jaroor padti hai & faleminderit Dear God & Sweet Mama jee që për fat mori rezervimin e konfirmuar nga VIP Quota. Por koha e nisjes së trenit ishte në 06:15 të mëngjesit të ardhshëm. Kështu siç vlerësova se duhen rreth 6 orë për të arritur në Delhi përmes autobusit, kështu që vendosa të hipja me autobus në orën 9 të mëngjesit.

9 + 6 = 3 e mëngjesit. Hahahah maths laga li yaar !!! (Inxhinier hamesha se maths hi jaante hain)

Një gjë që ju djema do të jeni dakord me mua, kitna bhi samjhaoo ghar walon ki nautanki hoti jaroor h. qese dher-saara khaana-pennaa rakho bag mein phir ek lambaaaa sa leksion i cili përfshin të gjitha ato linja udhëzuese për siguri, rregulla dhe rregullore.

Ufff jhelo aaur jhelo ……

Khair yeh sab dramaae-baazi ke baad Unë u largova nga Bareilly rreth orës 21:00 dhe por atë që fatin tim të keq e mbeta në Traffic-Jam (jo e shijshme si xhinse të tjera).

OMG L…

Kya tareeka h.

Bllokim lambaa 15 km …….

Bhais ki phooch

Vetëm lutem vetëm çfarë mund të bëj?

Por upar-waala thoda masti ke Mood Mein Tha, Jhandu si bas mein saale sab so rhe the, bas meri hi G *** d phat rhi thi …….

Chalo koi nee meri train chuth gyi

Ab Boss koat raat me telefon telefon ……

Saale meri yahan tren shoot gyi, aur who wahan maje se so rha hogaa…

Por më në fund kontrollova emocionet e mia & e-mail dhe e thirra në lidhje me këtë incident në mëngjes.

Usko Bhadakna tha kaq bhadak gya….

Mujhe pehle se pta tha, par marta kya naa krta.

Gandhi G ke bhere bander ki tarah sunta rha. !!!

Pastaj përsëri Rezervimi Tatkal i së njëjtës natë Phir se Jugaad-Paani….

Bhai jab aadmi ki phatti h, tabhi who jayada muskuraata h… Ashtu si unë në atë kohë, unë nuk kisha asnjë tension në mendjen time, ab jo hoga dekha jaayega

Sabse bade yeh telefon-maharaaj, saala sabko pta chal gya ki meri train miss ho gyi. Telefon me telefon…. Arre bhaiya mere iski bateria ko toh aaraam krne do.

Pastaj pas 2 ditësh dhe një natë të hijshme, më në fund arrita në Nagpur.

Udhëtimi Je thi Jhadu-baam jaisi.

Ky ishte rrugëtimi im,

Udhëtimi im në Nagpur !!!

Faqe 2

Botuar fillimisht në khajooor.blogspot.com më 12 shtator 2017.