OntVazhdoni të shkëlqeni dritën tuaj

Unsplash

Jemi krenarë që promovojmë tregimet e shkrimtarëve që shkëlqejnë dritën e tyre duke botuar me ne.

Dhurata që vazhdon të dhurojë WriterKit ka ndihmuar njerëzit të vendosen të cilët nuk do të kishin një blog tjetër.

Nga Publishous & Publishous TANI - WriterKit klikoni këtu për më shumë informacion

Mos harroni Shoplishous të mbështesë shkrimtarët për të gjitha nevojat tuaja për dhurimin e dhuratave.

Dërgoni tregimet tuaja!

Nëse tashmë jeni duke shkruar me ne, shkëlqyeshëm! Nëse jo, filloni duke na dërguar hapin tuaj të parë sot.

Qendra e vëmendjes së autorit: Sandy Peckinpah

Shihni më shumë punën e Sandy këtu.

Zgjohem çdo ditë duke e ditur që misioni im është të ndihmoj njerëz si ju, të shëroni të kaluarën tuaj, të merrni përsipër të ardhmen tuaj dhe "Përparim për të lumtur".

Kam përjetuar më shumë sfida të jetës sesa mund ta imagjinoja. Unë e zbulova për herë të parë fuqinë në tregime kur shkrova librin tim, Rosey… Engjëlli i Papërsosur pas lindjes së vajzës time. Julianne lindi me një defekt të rëndë të fytyrës, një buzë të çarë dypalëshe dhe çamçakëz. Do të duheshin operacione të shumta për të riparuar fytyrën e saj dhe gjatë procesit, mësova se jeta mund të hedhë rrugën tuaj të papritur, por kështu do të lundrojmë në jetë.

Përralla tërhoqi vëmendjen e mediave të lajmeve në të gjithë vendin. Vajza ime dhe unë u paraqitëm në emisionet e bisedave televizive kombëtare, emisionet kombëtare të lajmeve në mëngjes (përfshirë ABC, NBC, dhe Fox), programe radio, dhe në artikuj dhe revista të gazetave në të gjithë SHBA

Gjetja e dashurisë në aktin e dytë të jetës sime ... Pas 25 vjet martese dhe humbjes së parakohshme të burrit tim, u lidha disa vjet më vonë me një burrë që kisha takuar në Up With People kur isha vetëm 16 vjeç! Ne u martuam në vitin 2011 dhe kam në plan të jetoj lumturisht ndonjëherë pas kësaj ... Dhe, unë dua t'ju ndihmoj të gjeni edhe më shumë fatkeqësisht.

Vizitoni Sandy në SandyPeckinpah.com.

Sillni pyetjet tuaja për @sandypeckinpah në #PubChat në Twitter të Mërkurën, 19 Dhjetor në 20:00 Qendrore.

www.publishousnow.com

Shihni pjesën e fundit të Sandy:

Fotografia Isfarë është e mundur ... Përdorimi i mjeteve të vjetra për të marrë rezultate të reja

"Ashtë një parim universal që të merrni më shumë nga ato që mendoni, të flisni dhe të ndjeheni fort për të." –Jack Canfield

Kohët e fundit kompania ime ofroi të na ndihmojë të bëjmë një plan dhe një vizion për vitin 2019. Ata na nxitën të fillonim Vitin e Ri herët për të qenë përpara lojës, duke vendosur qëllime dhe parashikime tani. → LEXONI M. SHUM.

Karakteristikat e Jon Acuff nuk mund të mërziten kurrë. Kjo pjesë është e rëndësishme për të gjithë shkrimtarët dhe krijuesit që marrin kritika:

1 Arsye Kritika Crushes Artistët

Ndonjëherë kritika më shtyp.

Një përmbledhje me një yll shkatërron ditën time. Një barb online i shërbyer përmes Twitter më rrëzon kursin. Një koment përmes emailit më hedh për një lak.

Pse kam ngecur kaq lehtë nga të huajt e rastësishëm dhe fjalët e tyre? Sepse e kam ngatërruar artin tim me identitetin tim.

Ky është një gabim. → LEXONI M. SHUM.

Krishterimi

Kur Zoti erdhi në Tokë nga Trip Kimball

Farë të vjen në mendje kur mendon për Krishtlindjen? Për mua, është Jezusi.

Ju mund të keni dëgjuar shprehjen - Jezusi është arsyeja e stinës. Në të vërtetë Ai është por ne po festojmë shumë më tepër sesa një fëmijë i lindur në një grazhd! → LEXONI M. SHUM.

Whatfarë po dëgjoj? nga Mary Hood

Shkova në bibliotekë duke kërkuar librin e Steven Pressfield, "Lufta e Artit". Vajza që më ndihmonte mund të gjente vetëm libra me titullin "Arti i Luftës". Vazhdova ta korrigjoja. Unë përfundova duke porositur një kopje në internet. Kjo ishte nja dy vjet më parë. Kam lexuar rreth gjysmën e tij, jo sepse nuk më pëlqeu, por sepse kam probleme të mbaroj librat. Ankthi ose ADHD, sido që të jetë, (Pressfield e quan rezistencë), jeton me mua dhe unë nuk bëj asnjë justifikim për të më. → LEXONI M. SHUM.

prodhimtari

Pjesët e Ravi Shankar Rajan dhe Ayodeji Awosika performojnë çdo herë. Ata zotërojnë këshillat e Produktivitetit këtë javë.

Kjo është arsyeja pse unë Ndalova, duke ndjekur njerëz të suksesshëm nga Ravi Shankar Rajan

Ekziston një recetë e fshehtë për sukses.

Dhe është gatuar deri në përsosmëri nga të gjitha gurutët e ndihmës vetë-promovuese të suksesit.

Ka shumë versione të kësaj recete por më e popullarizuara mund të jetë më poshtë. → LEXONI M. SHUM.

Si të krijoni një Plan të Zhvillimit Personal në ndryshim të jetës nga Ayodeji Awosika

Kur të keni sukses, është e lehtë të romantizoni procesin duke kërkuar prapa. Keni tendencën për të zbutur skajet e përafërta të historisë suaj.

Unë shkruaj libra të zhvillimit personal. Jam në biznes të jap këshilla përmes përvojës time, por mund t'ju them vetëm atë që kam bërë, atë që kam mësuar dhe atë që kam përjetuar. → LEXONI M. SHUM.

Si të jesh një kritik i mirë nga Ravi Shankar Rajan

Kritika, si shiu, duhet të jetë mjaft e butë për të ushqyer rritjen e një njeriu pa shkatërruar rrënjët e tij.

Cila është fjala më e shkurtër në gjuhën angleze që përmban shkronjat: ABCDEF?

Fshtë FEEDBACK

Sidoqoftë, reagimi është një shpatë me dy tehe. → LEXONI M. SHUM.

5 Realitete të ashpra që duhet të pranoni për të përmirësuar në mënyrë dramatike jetën tuaj nga Ayodeji Awosika

Njerëzit ambiciozë janë një duzinë. Shumica e njerëzve dyshojnë vetë. Të gjithë ne - në një formë apo formë - kemi ngecur në la la Land.

Një nga aftësitë më të vështira por të dobishme është aftësia për të balancuar aspiratat tuaja me realitetin. Një pesimist dhe një idealist të dy humbasin pikën.

Theështja është të keni optimizëm për të ardhmen tuaj, por shikoni gjendjen e shoqërisë, mjedisin tuaj dhe rrethanat tuaja pa syze me ngjyrë trëndafili. → LEXONI M SHUM.

Tregime & Jeta

Ne jemi zhvendosur në lot nga përgjigjet tuaja për të shpejtë #gift. Ju mund të dëshironi të merrni një kleenex para se të lexoni disa nga këto:

Dhurata më e mirë për Krishtlindje Gjyshi im kurrë nuk na dha nga Michael Shook

Që nga koha kur isha 8 deri në moshën 15 vjeç, jetoja në një shtëpi në fermë të vjetër në vend. Kam marrë pjesë në një rreth të shkollës periferike, shumë largpamës dhe me kokë dhe supet mbi shkolla, adresa ime zyrtare e rrugës tha se duhet të kisha marrë pjesë. Në ditët e sotme, fushat ku kam luajtur si fëmijë janë plot shtëpi dhe condo, por në atë kohë unë kam jetuar larg nga çdo gjë. → LEXONI M. SHUM.

E tashmja më e vlefshme nuk është gjithmonë nën pemë nga Don Feazelle

Në gjunjë, duke shikuar poshtë në ujërat e errëta, Bobby tha: "Ju lutemi sillni babin te ne". Pavarësisht, dërrasat prej druri të skelës së vogël që kafshoheshin në gjunjë, ai nuk i interesonte. → LEXONI M. SHUM.

Jo So Jingle Bells nga Jewel Eliese

dritat lidhëse dekorojnë rrugët si yjet në qiellin e natës. Shtëpitë shkëlqejnë me një shpirt të qetë. Turistët e tjerë ecin nga dyqani në dyqan. Tingulli i thonjve të thundrave mbi borë të butë më kaloi mua ndërsa hidhem në çokollatë të butë të ngrohtë me krem ​​kamzhiku dhe një pluhurim kanelle. Ndjehet sikur jam rënë në një glob dëbore të palëkundur. → LEXONI M. SHUM.

Shumë shpejt ju vdiqën nga Mark Escalera

Gjatë kohës sime prej tetë vitesh në industrinë e funeraleve dhe varrezave, unë personalisht trajtova aranzhimet për mbi 1.000 individë.

Por pak do të ndikonin tek unë në mënyrën si do të bënte çështja ime e fundit.

Thirrja mbërriti nga spitali se kishim një trup për të marr. Kishte një zë në zërin në anën tjetër të telefonit - LEXONI MORE SHUM.

Koha më e rrezikshme e vitit nga Elle Fredine

Unë jam një me Kush - Unë i dua gjithçka Krishtlindjet. Xhingël, mbështjellës shumëngjyrësh, të gjitha gjurmët. Pëllumbat e ndritshëm, të ndritshëm, yjet në pemë, dritat e ndezura në garlands të zbukuruara me gjelbërim të përhershëm. Manaferrat dhe harqet. Pamjet e tingujve, aromat. → LEXONI M. SHUM.

Një më mirë Ju

Sëmundja mund të jetë një dhuratë… (e sinqertë) nga Jacqueline Escolme

Sëmundja nuk është një dhuratë që ju dëshironi vërtet këtë Krishtëlindje

Por është një dhuratë megjithatë.

Ju mund të përpiqeni ta ktheni atë, të pahapur. Ju mund të përpiqeni ta hedhni atë në heshtje para se dikush ta shohë. Ju madje mund të mendoni se unë jam i çmendur për të sugjeruar se mund të ketë ndonjë gjë të mirë në lidhje me të qenit i papëlqyer, por e vërteta është, ka disa magji Xmas këtu për ju ... nëse vetëm ju do ta zhveshni atë. → LEXONI M. SHUM.

Bëni depresionin një gjë e së kaluarës dhe jetoni jetën tuaj. nga Tyler Cranston

Si të merreni me depresionin, është një pyetje me të cilën miliona njerëz duhet të merren me të jo çdo ditë, por çdo moment zgjimi të jetës së tyre. Ndërsa nata bie, vetëm mjerimi dhe agonia konsumojnë mendimet e tyre. Sepse e dini se gjumi sjell vetëm një ditë të re hidhërimi dhe pikëllimi. Një të cilën e kam shijuar shumë gjatë. → LEXONI M. SHUM.

Po, unë jam një i mbijetuar nga abuzimi, por jam mirë tani nga Christina Hausauer

Jam rritur në një shtëpi të alkoolizmit dhe abuzimit. Si fëmijë, më dhanë "dhuratën" e abuzimit seksual dhe luftën dhe sfidat e abuzimit mendor dhe fizik - të gjitha në duart e anëtarëve të ndryshëm të familjes. → LEXONI M. SHUM.

Një sugjerim sesi mund t’i përmirësoni marrëdhëniet tuaja nga Mike Brennan

Marrëdhëniet janë jashtëzakonisht të rëndësishme për mua. Gjithmonë kanë qenë.

Dëshira për t'u lidhur me njerëzit është e rrënjosur thellë në thelbin e kujt jam dhe ndikon gjithçka që bëj.

Unë i dua zemra në zemër bisedimet rreth kafesë me shpirtëra të ngjashëm. Unë jam më i motivuar nga zemra sesa i motivuar nga koka. → LEXONI MORE SHUM.

shkrim

5 Mënyra të Lehta për të Planifikuar Postimet në Blog dhe Novela juaj nga Sam H Arnold

"Duke dështuar në përgatitjen, ju po përgatiteni të dështoni."
Benjamin Franklin

A jeni një planifikues i përpiktë, apo i lini idetë dhe personazhet tuaja të drejtojnë romanin tuaj? Unë kam shkruar postime në të kaluarën në lidhje me strukturën e përsosur për një postim. Edhe pse e ndjek këtë, nuk i planifikoj gjithmonë postimet e mia. → LEXONI M. SHUM.

Merrni më shumë nga ku erdhën nga këtu.