B DONI NJNE GJUM MIR - SUMM 2017.

Verë 2017

Disa produkte, disa shërbime, disa përvoja kanë të drejtë. Shtë e vështirë të dini se si t'i bëni ato më të thjeshta, më të bukura ose më të dobishme. Ata bashkojnë risi, traditë dhe një model të vogël, për të bërë diçka që është e drejtë.

Kjo listë u mblodh për të festuar ata që vendosin të Do Bëni një gjë të mirë ’, që rezulton se është një gjë e rrallë. Për ne, duhen 75 procese të ndryshme për të bërë një palë xhinse. Dhe ne vetëm duhet të jemi të klasit botëror në 75 prej tyre. EEK.

1, Udhëtimi.

Shën Regis Maldivet Vommuli - Maldive

Resorti Azulik - Meksikë

Kampi i Shkretëtirës Jamtara - Indi

Monteverdi - Itali

Villa Mahal - Turqi

Hotel Awa - Kili

Alma - Suedi

MACq 01 - Australi

Fermë Deplare - Islandë

Pallati i Liqenit Taj - Indi

2, Geek.

Johammer - Motor elektrik J1

DJI - Mavic

Go Ruck - GR1

UsTwo - Monument Valley 2

Monzo - Lloj i ri i Bankës

Naim - Uniti Atom

Samsung - ingranazhi 360

Ullo - Filter Sulfiti i Verës

Yubico - Keyelësi i Sigurisë, YubiKey

Zebra - Laps mekanik i Delguard

3, Dizajni.

String - Sistemi i vargut

Boshti - Starck V

Simon - Detaji 82

Birkenstock - shtrati i Maine

Borja Garcia - Stack Sunlounger

L / Uniforme - Baganta Nr5

Ceramica Cielo - I Catini

Mark Laban - Stool Rustic 1.0

Balmuda - tenxhere me oriz

Jasper Morrison x Emeco - Alfi Kryetari

4, Art.

Vajza e patrembur - Kristen Visbal

Nancy Rubins - Skulptor dhe Instalim

Paulo Nazareth - Seria për Shitje

Punëtor i pakualifikuar - Artist i vetë-mësuar

Valeria Monis - Qeramike Kriminale

Marcus Jefferies - Marrja e modeleve

Jean-Michel Basquiat - Grafite joformale

Cai Guo-Qiang - Art barut

Jessie Cave - Artist vizatimor

Stanley Donwood - Artist anglez

5, Stili.

Kajsi - rroba banje minimale

Xhaketa Vetra - Veshje cilësore për punë

Abel - Natural Eau De Parfum

Vital Schuhe - Këpucëve të Masazheve, Vital

Luca Faloni - bluzë kashmiri

Riz - Pantallona të shkurtra buckler, Peshk të rrezikuar

Kornizat Banton - Dizajnohen syze

Zabattigli - Espadrilles punuar me dorë

Whitstable - Bluza, të frymëzuara nga Ciklizmi Rrugor

Orë Instrmnt - Orë minimale zvicerane

6, pije.

Miksera të Lehta - Premix me koktej cilësor

Pret Manger - Hot Shot

Brewery Crazy Mountain - Amber Ale

Pingus Verë - 2012

Brew Dr Kombucha - 100% Raw + Organik

Bruichladdich - Zonja Klasike

Birraria Beavertown - Pale Ale

Pocari djerse - pije me furnizim Jon

Uiska e përzier Nikka - Premium

Mork - tyokollatë specialiteti e nxehtë

7, Sport.

Wilson - Raketë me vozë

Bose - kufje pa tel SoundSport

Nike - Thyerja2

Zarzavate atletike - koktej superfoodi

Dizajn Hock - Dumbbells Loft

OMsignal - Veshje biometrike biometrike

Shtrati i thonjve - Acupressure Mat

Adidas - Aplikacioni gjithë ditën

Nokia - Peshoni trupin më të zgjuar +

Pellor - Unaza olimpike palestre

8, Shtyp.

Lloji Gratuit

Minço

Positive.News

B: alance

WeMove

ombrellë

kullotë

Escapist

festë

Lagom

9, Podcast

Recode

S-Town

Nxitja e veshit

Bredh shkolluar

Jocko Willink

The Mavericks

Mjeshtra të shkallës

Tim Show

Mendja e biznesit tuaj

Toni Robbins

10, Uells.

Lee Phillips - Projekti i derdhur

Sian O'Doherty - Designer Tekstil

Kuzhina Grub - Restorant i 1-të i Mbretërisë së Bashkuar

Teaji Waterloo - aaji i gjetheve të lirshme

Dhi qyqare - Produkte Kefir

Crash Pad Lodge - Bunkhouse, Snowdonia

Tom Frost - Prodhuesi i Printimeve

Gin Haus - Deli në Llandeilo

Peter Bodman - Qeramikë + Artist vizual

Yasmins - Restorant Indian

Bonus, Garazhi 56.

Casus Grill - Grill biodegradable

Ciklet e litiumit - Skautori Super 73, Rruga e Rozë

Petit Pli - Rroba që rriten

Hyperloop One - XP-1

Bakeys - Takëmet e ngrënshme

Hasso Plattner - Qelizë qethëse

Përçues i zhveshur - bojë elektrike

Michelin - Goma e shtypur 3D

Thjesht Co - Produkte Pa Toksina

Gjatësia - Arsyet e Refuzuara të Kafe

Dy herë në muaj bëjmë një buletin. Ne i quajmë Kronika të Librarive. Ne ndajmë gjërat, idetë dhe produktet që na frymëzojnë. Mund të regjistroheni këtu.