Nëse në Londër, provoni shijen në këtë vend dhe do të dashuroheni me ushqimin japonez

Dita 80/365: Përzgjedhja e këtij kuzhinieri ishte ndryshuese e jetës!

Porosia jonë, ushqim i mjaftueshëm për të kënaqur, por jo i fryrë, jashtëzakonisht i shijshëm. Më pak është më shumë!

Unë jam një tifoz i madh i ushqimit japonez. Unë e marr pjesën serioze të javës time të ramen shumë seriozisht dhe, edhe pse e di që nuk do të jetë kurrë më afër marrëveshjes së vërtetë, unë akoma po e shijoj atë dhe ndjehem si japoneze ndërsa e ha atë. Asnjë penal i destinuar. Kur do të ha për të ngrënë, zakonisht e bëj për shkak të një malli, pasi nuk jam një tifoz i madh i vendeve tradicionale, të mëdha të menusë.

Javën e kaluar në Londër, unë isha duke dëshiruar disa Sushi, kështu që shkova në TripAdvisor dhe gjeta Kappa, një vend të vogël disa blloqe larg nga hoteli im në Kensington.

Tani, për ata prej jush që nuk e dini, Kensington është një nga lagjet më të pasura në Londër, ku njerëzit drejtojnë ato të Ferrari dhe Bentley shumë më tepër se sa ata bëjnë kabina të vjetra të zeza.

Duke pasur parasysh këtë dhe me një vlerësim 4,5 në TripAdvisor, një dekor të bukur dhe vetëm disa vende në dispozicion, unë prisja të paguaj gjysmën e parave të pushimeve në një rrotull ton dhe një tas ramen.

Për fat të mirë, kam gjetur çmimet në Kappa të jenë më të arsyeshme sesa mund të kisha ëndërruar ndonjëherë. Në të vërtetë, e gjithë vakti na ktheu më pak se 30 paund, që është një marrëveshje e mahnitshme për një drekë për dy.

Brendësia ishte zbukuruar thjesht, me vetëm disa tavolina, por shumë personalitet

Ne kishim setin nigiri dhe maki, 7 foto Sushi nigiri të zgjedhura me dorë nga kuzhinieri dhe 6 foto të rrotullës së salmonit të avokados. Peshku ishte i çmendur i freskët, i butë dhe i shijshëm. Orizi ishte orizi më i mirë i Sushi që kam provuar ndonjëherë, thjesht i bukur. E preferuara ime ishte nigiri i karkalecave, i cili shkrihej në gojë të butë dhe plot aromë. Rrotullat ishin me madhësi të denjë dhe shumë të mbushura.

Kishim gjithashtu tempurën e karkalecave, 5 karkaleca të mëdha të mbuluara në një gjellë të ëmbël, të lehta që notonte në gojët tona ndërsa u zhduk. Ata na ofruan një supë miso në shtëpi, pasi grupi vinte vetëm me një tas, por edhe ujë, që ishte një gjest i mahnitshëm nga stafi.

Në përgjithësi, ushqimi ishte thjesht mahnitës dhe kur kthehem në Londër do të rishikoj patjetër këtë vend për disa ramen dhe enët e tjera japoneze.

Nëse jeni një tifoz i Sushi ose një virgjëreshë e kuzhinës japoneze, duhet ta kontrolloni këtë vend. Ky nuk është një miratim i paguar, është vetëm mënyra ime për të falënderuar stafin e këtij perlë të vogël të një vendi, hapa larg stacionit nëntokësor Earl's Court në Kensington, për shërbimin e tyre dhe ushqimin e shijshëm, dhe për shndërrimin e një dreke të zakonshme në Londër në një përvojë për të kujtuar përgjithmonë.

Faleminderit per kohen tende!

Nëse dëshironi një artikull si ai më lart për blogun ose faqen tuaj të internetit, ose çfarëdo lloj përmbajtje për atë çështje, mund të më gjeni tek faqja ime e krijuesve të përmbajtjes KETU dhe ne mund të dalim me shkrimin më të mirë për ju dhe biznesin tuaj!

Emri im është Gabriel Iosa, unë jam një entuziast 25 vjeç i udhëtimit, dashnor i ushqimit, student i Psikologjisë, Freelancer me kohë të plotë, shkrimtar dhe fanatik në Instagram. Mund të më ndiqni @gabrieliosa, dhe nëse ju pëlqen ky postim, jepni saktësisht 47 kthetra!

Unë jam në një mision për të shkruar 365 artikuj në 2018. Kjo është padyshim sfida më e madhe e shkrimit e jetës sime deri më tani. Nëse dëshironi të jeni pjesë e udhëtimit, ju lutem më ndiqni këtu në Medium.com për postimet e përditshme!

365 ditë Sfida e Shkrimit: -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12,13,14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32,33,34, 35, 36,37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53,54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72,73,74, 75, 76, 77, 78, 79