Darka për udhëtime

Provoni përvojën së bashku me ushqimin

Kredia: Gail Boenning 2017

"Unë mendoj se sot është dita ime e preferuar e tërë udhëtimit - deri më tani," i thashë ndërsa u vendosëm për drekë. Do të kalonim një mëngjes të qetë, duke zbritur në autostradën Spearfish Canyon Scenic Byway nga kabina jonë me qira në Lead, Dakota e Jugut. Mbërritëm në qytetin e Spearfish gjatë drekës. Perfect!

Unë do të lexoja në lidhje me Cafe Bay Leaf në Pints ​​and Platters - një revistë udhëtimi që e zgjodha diku përgjatë sipërmarrjes sonë në perëndim përmes Badlands dhe Black Hills.

Kur familja ime udhëton, ku dhe çfarë do të hamë është me rëndësi parësore. Ne shpenzojmë shumë kohë në kërkim, lexim, diskutim dhe vendosje. Shpeshherë kontrollojmë të shohim nëse Guy Fieri nga Diners, Drive-ins dhe Drives ka qenë në ndonjë nga restorantet vendore. Pyes veten se sa biznesi ka makina pikante, flokësh të kthyeshme, syze dielli në pjesën e prapme të djalit të tij kokë - Guy, sjell në restorantet që ai shqyrton. A shohin restorantet një përplasje të vërtetë në numrin e tyre?

Kredia: Gail Boenning 2017

Përshkrimi i revistës së Kafenetë Bay Leaf lexon:

Punimet e artit e gjallërojnë këtë hotel të kthyer në kafene të 1892-ës, duke ushqyer fermë në tryezë. Hummus, byrek me spinaq, tabbouleh dhe moussaka (shtresa qengji dhe patëllxhan) reflektojnë se janë rrënjët mesdhetare. Platters e bratwurst, qengja dhe gjellë alk të kujdesem për adhuruesit e mishit. Pite me mollë raki-arre dhe qumështorja e fortë e çokollatës përfundojnë një vakt me dhunti (bayleafcafe.net.)

Ne urdhëruam tabbouleh. A nuk është e bukur? Ne e admiruam për aq kohë sa unë të bëja një fotografi dhe më pas vazhduam ta shkatërrojmë.

Nëse mbaj mend si duhet, porosita një sanduiç për sallatë pule dhe njohësit e mi të tjerë të ushqimit të dy u kënaqën në një shportë. Aq sa doja byrek me mollë me raki, stomaku im raportoi se han ishte plot, dhe kështu kërkuam çekun tonë pa ëmbëlsirë.

Duke ecur në qendër të qytetit të vogël të Spearfish, ne kontrolluam disa dyqane xhingël dhe një dyqan biçikletë ku kërkuam një triko për biçikleta lokale për të marrë në shtëpi - një traditë udhëtimi. Ne u dëmtuam në kërkimin tonë, por për fat të mirë u gjendëm para kremrave të Leones. Kush ka nevojë për byrek kur ka akullore?

Kredia: Gail Boenning 2017

Kremin e Leones 'rrotullon çdo ditë një përzierje aromash tradicionale dhe tërheqëse. Pas marrjes së mostrës së jamballit dhe ravarbit nga një lugë e vogël prej druri, vendosa të dilja të gjitha me një sundae të nxehtë të fudge - krem ​​whipped dhe një qershi në krye. Disi, brenda një ore e gjysmë, stomaku im kishte gjetur një hapësirë ​​boshe.

U ulëm pranë rrëmujës, e cila para Leones 'ishte thjesht një mashtrim i vogël. Një nënë me treshe rreth moshës tre vjeç u ul pranë nesh - një djalë dhe dy vajza. Tani jam duke e shkelur veten duke lënë pas dore të pyes nëse mund të bëja fotografinë e tyre. Curls e tyre, fytyrat e tymosura me akullore, kerubinale ishin të pasakta të denja.

Të ngopur, filluam ngjitjen tonë në Byway Scenic Canyon Byway. Ne u ndalëm disa herë në mënyrë që shqiptari midis nesh të mund të hidhte një rresht për troftën. Udhëtarët e të gjitha llojeve - të vjetër / të rinj, minivan / motor, të rinj / dashuri / familje - u ndalën të shikojnë në rrëmujë dhe të bëjnë një foto ose dy.

Kemi kursyer, hulumtuar dhe zhytur këmbët në rrjedhën e akullt. U përpoqa në një gur me sy të mbyllur, ndërsa njomja në diellin e korrikut të Dakotës së Jugut. Parajsa ne toke.

Në muzg, gomat tona u shtypën në zhavorrin e shtëpisë sonë larg shtëpisë. Ishte një ditë që do ta mbaj përgjithmonë.

Mund të harroj se çfarë hëngra për drekë dhe / ose pikturat, jorganet dhe fotot që dekoruan Cafe Bay Leaf, por gjithmonë do të kujtoj thelbin e ditës.

Dhe a nuk është kjo me të vërtetë e rëndësishme?

Po, kjo - dhe akullorja. :)