Pse po fillojmë një pajisje shtesë të personalizuara të udhëtimit Biz në Vietnam

Hej, emri im është Zach. Unë jam një nga tre dudes që po fillojnë një biznes të ri të aksesorëve të udhëtimit në Vietnam. Shtë shumë që unë do të doja të hap, por unë mendoj se gjëja më e rëndësishme për të filluar është "pse"? Dhe nuk dua të them pse ne ndjejmë një mundësi të jashtëzakonshme për të prodhuar produkte të markave me cilësi të lartë, të personalizuara (nga të cilat do të marr më vonë). Por “pse” thellësisht personale që bëri që secili nga ne të fillojë / bashkohet me Wander Lab.

Sheshi 0

Kredi për kampusin e saj

Arrita në Vietnam pak më shumë se tre muaj më parë me një zemër të thyer. Një javë para se të ikja nga Kanada e dashura ime dhe u shpërtheva. Natën e parë (dhe shumë netët e tjera ato javë të para) unë thirra fjalë për fjalë për të fjetur.

Ne jetuam së bashku dhe bëmë gjithçka në thelb. Kështu që rregullimi në jetë pa të në një vend ku nuk dija një shpirt ishte mjaft e vështirë.

Në këtë kohë isha gjithashtu duke u përgatitur për të filluar * diçka * të re, por me të vërtetë nuk dija se çfarë do të ishte. Disa muaj më parë kam shitur biznesin tim të buletinit (një botim dyjavor për Elon Musk), dhe kisha përdorur kohën dhe paratë e reja të gjetura për t'u çlodhur pak dhe për të udhëtuar.

Në nëntor, ish e dashura ime dhe unë kaluam një muaj në Ko Pha Ngan, pas së cilës ne kaluam disa javë në Bali, dhe më pas fluturuam për në Danimarkë për atë që shpresuam se do të ishte një Krishtëlindje shumë e madhe (nuk ishte ashtu).

Kështu që ndërsa ndarja ishte jashtëzakonisht e dhimbshme, nuk u ndjeva si të kthehesha në Tajlandë për tu lagur në një plazh me rërë të bardhë (Unë mund të ndiej simpatinë tuaj). Doja të ndizja trurin, të harroja trishtimin tim gjatë orarit të punës dhe të ndërtoja diçka të re.

Kush është ky djalë?

Për fat të mirë për mua u takova spontanisht Ricky disa javë në qëndrimin tim në Vietnam. Ne kishim / kemi shumë të përbashkëta. Ashtu si dashuria jonë për Bali —he është një djalë surfer i cili shijon të ftohtit në Canggu, dhe unë jetova në Ubud për një vit në vitin 2015. Ne gjithashtu të dy bluzat bluajmë në internet, dhe jemi me mendje për tre ndërmarrje.

Ai më tregoi për një biznes krejt të ri që ai dhe shoku i tij Toni kishin filluar. Një biznes i cili:

Kredi për Big Beat
  • Përqendrohet në aksesorët e udhëtimit
  • Mundëson personalizimin në çdo artikull të shitur
  • Vendos rëndësinë më të lartë të mundshme për lumturinë e klientit
  • Lejon pavarësinë e plotë të vendndodhjes

Ai gjithashtu më tha që ai tashmë po shiste mbulesa të pasaportave në Amazon, si provë, dhe ishte i gatshëm të ndërtonte një markë të fuqishme pas saj. Vetëm dëgjimi për të gjitha këto më bëri të ndjehem si Elon Musk pas fillimit të parë të Falcon Heavy + tokë (Unë isha i ngazëllyer).

Kështu që kur Ricky më pyeti nëse doja të hidhesha në bord ishte një OUI i menjëhershëm!

'Refarë do të bëjmë?

Një nga gjërat që më pëlqen më shumë për këtë biznes është përqendrimi në mbështetjen e udhëtarëve me produkte fizike dhe frymëzimit të njerëzve për të dalë atje për të eksploruar më shumë. Ky është një mision në të cilin besoj vërtet.

Pas vizitës së 30 vendeve në jetën time, unë e di se nuk do të isha personi që jam sot nëse nuk do të ishte për të gjithë udhëtimin që kam pasur fatin të bëj. Padyshim që nuk do të punoja në Vietnam me dy djem që takova vetëm disa muaj më parë!

Të qenit fizikisht në vendin e duhur në kohën e duhur është jashtëzakonisht e rëndësishme, por kështu është duke u hapur për atë që ju paraqitet. Kjo është dhurata e udhëtimit, ajo punon në të dyja këto nivele njëkohësisht.

Tani, ndërsa jemi akoma në fazat fillestare, mendova se do të ishte mirë të kronika e udhëtimit tonë! Nëse mjafton që prej jush të tërhiqeni për këtë, atëherë ne do të postojmë në mënyrë periodike azhurnime me lajme mbi sukseset dhe të metat. Ne besojmë të jemi super të hapur dhe do të jemi të lumtur të ndajmë gjithçka që djemtë dëshironi të dini! Na tregoni në komentet

Kush jemi ne për të bërë këtë gjë?

Unë nuk do të punoja për këtë nëse nuk mendoja se kishim një shans të shkëlqyeshëm për sukses. Gjë është se produktet që ne po prodhojmë janë vërtet të lezetshme. Por ato nuk janë të mjaftueshme për të na shpërthyer në Mars vetë. Unë besoj se është ekipi ynë që do të jetë diferencuesi.

Unë e di që ju nuk doni të dëgjoni më shumë rreth meje duke qarë veten time për të fjetur, kështu që pa ado më tej këtu është pak për Ricky dhe Toni.

Ricky ka prejardhjen Vietnameze, por u rrit në Santa Cruz. Ai shet një shumëllojshmëri të produkteve në internet në kamare të ndryshme, dhe ka qenë në gjendje të automatizojë pjesën më të madhe të tij. Toni është gjithashtu një Amerikan me prejardhjen Vietnameze. Ai është një magjistar i markave PR + i cili ka punuar me marka si Spotify dhe Amazon.

Ata kanë mijëra përvojë dhe unë mendoj se së bashku ne mund të trajtojmë të gjitha pengesat kryesore midis vendit ku jemi tani dhe të qenit markë ikonike e udhëtimit.

Vietnami - ku ëndrra amerikane mund të fluturojë

Kredi për Gfycat

Një nga gjërat më të mira për të qenë në Vietnam, përveç kostos së lirë të të jetuarit dhe Pho qesharake të mirë, është qasja në prodhimin e mallrave të konsumit me cilësi të lartë. Cilësia është e barabartë me gjithçka që kam parë në Amerikën e Veriut.

Kjo është e jashtëzakonshme sepse kur isha këtu 14 vjet më parë kisha një ndjenjë shumë të ndryshme të vendit. Tani ai ndihet shumë më modern, dhe është shumë e qartë se shumë njerëz po hyjnë në klasën e mesme. Nxitja dhe përqëndrimi në të ardhmen që kanë Vietnamishtet është super frymëzuese!

Ne jemi gjithashtu miq shumë të mirë me Nhat, një pronar rad 26 vjeçar i një fabrike të vogël në Vietnam. Në përgjithësi, diçka që ne mendojmë se mungojnë mallrat e konsumit është aftësia për të rregulluar. Shtë e çuditshme që është 2018 dhe megjithatë kaq pak marka ofrojnë personalizim të produkteve të tyre.

Me Nhat dhe makinat e tij magjike ne do të jemi në gjendje të prodhojmë pajisje shtesë të personalizuara të kualitetit ultra të larta në një pjesë të asaj që do të na kushtonte në Americanada.

Sheshi 1

Epo, më saktë jemi tani në sheshin 0.84. Uebfaqja jonë nuk është nisur akoma, dhe ne thjesht tërhoqëm mbështjellësin plastik nga llogaritë e markave tona të reja të mediave sociale.

Pra, nëse dëshironi të na bashkoheni në udhëtimin tonë në sheshin 1 që do të ishte e PAVARUR! Ja se si mund të bredhni me ne

  1. ¡Lini një koment më poshtë. Ne do të përgjigjemi! Ne do të dëshironim të dëgjonim pyetjet, sugjerimet ose rekomandimet tuaja.
  2. Bredh për në thewanderlabs.com! Zbuloni se sa kënaqësi është të personalizoni aksesorë domethënës të udhëtimit. ✈

Muchas gracias për të lexuar deri tani! Ju jeni një nga një lloj